Vložit nový příspěvek

4.5.2014 21:57 - Liesel
ahoj In! Prosím nemáte kontakt na nějakou psychologickou, nejlépe křesťanskou poradnu?díky
5.5.2014 14:19 - © redakce
Ahoj Liesel, naše redakce spolupracuje už řadu let s psycholožkou s křesťanské pedagogicko-psychologické poradny z Prahy - viz webové stránky: http://www.kppp.cz/. Tam najdeš i bližší kontakt. Měj se hezky! ;-) P.
4.5.2014 12:12 - IN!ačka:)
Ahoj, zajímalo by mě, co si myslíte o hudebních skupinách typu Black Veil Brides, Suicide Silence atd... a jestli je špatné, když je někdo poslouchá. Já nikdy nepochopím, jak se něco takového může lidem líbit. Někdo má rád nějakou tvrdší hudbu, tak fajn, ale tohle je moc... V klipech se zabíjejí, teče krev atd.. Prostě hnus! Ale vždyť umění a hudba jsou tu proto, aby nám dávali nějakou "pozitivní energii", a co je na takových skupinách pozitivního, fakt nevím. A přitom někteří lidi říkají, že jim nějáká taková skupina zachránila život..
6.5.2014 09:20 - © redakce
Ahoj IN!ačko:), hudba je velice mocný nástroj. Trochu poupravím Tvé tvrzení, že umění a hudba mají přinášet pozitivní energii. Bylo by to moc hezké, ale hlavním úkolem umění a hudby je vyvolávat v lidech emoce. A to jak pozitivní (radost, důvěru, překvapení), tak v některých případech i negativní (strach, hněv, smutek nebo dokonce znechucení). Jsou typy lidí, kteří namísto toho, aby se snažili s negativními emocemi bojovat, začnou se v nich naopak vyžívat a prohlubovat je - třeba právě poslechem kapel, které jsi zmínila. Jsou to hudební skupiny, jejichž písňové texty vedou člověka k násilí, a pak tomu většinou odpovídá i hudba. Navíc mají zlé poselství přímo v názvu. Jiné skupiny se třeba přímo prezentují satanskými symboly. Může to být jenom póza, snaha odlišit se od ostatních, zaujmout a vydělat peníze nebo se opravdu jedná o přesvědčení jednotlivých členů kapely. V každém případě by se člověk, který chce být opravdu vnitřně šťastný, měl poslechu takových kapel raději vyhnout, protože hudba může ovlivnit naše vnímání a dokonce i jednání. A utápění se v černých myšlenkách, strachu a hněvu, rozhodně ke štěstí nevede. Ani zpěváky a hudebníky takových kapel ani ty, kdo takovou hudbu poslouchají. A s tou záchranou života? Možná ti někdy zachrání život to, že na tebe někdo tvrdě zakřičí, ať neděláš hlouposti nebo ti jednu "vrazí". Ale dlouhodobý křik a bití život spíš narušuje. A podobné je to i s poslechem negativně laděné hudby. Zdravíme Tě z redakce a přejeme dny plné pozitivních emocí! ;-) P.
3.5.2014 23:06 - Eva
Ahoj IN!, jelikož je teď sebevražda hlavním tématem a to zejména pro bulvár, zajímalo by mě, jak je to po smrti právě lidí, kteří si vzali život? Mohou jít do nebe? Může jim být odpuštěno? Proč dříve tito lidé nesměli být pochováni na hřbitově a nyní ano. Moc děkuji za odpověď. Eva
5.5.2014 12:33 - © P. Jan Balík
Milá Evo, sebevražda je pohrdnutí základním Božím darem - životem. Proto je těžkým hříchem. Z psychologie v současnosti víme, že mnohdy je sebevražda činem člověka, který je psychicky nemocný. Pak sice sebevražda zůstává činem zlým, ale s tím hříchem je to složitější - nemocný člověk může mít sníženou přičitatelnost, a tak se umenšuje jeho vina. Jen Bůh ví, jak to je u konkrétního člověka. Dříve církev svým postojem ukazovala na vážnost sebevraždy. Pokud si někdo vezme život a ví, že jedná proti Bohu (což může i psychicky nemocný člověk), pak má jistě ještě možnost třeba v poslední tisícině vteřiny svého života litovat a říci: Bože smiluj se. A Bůh mu pak jeho čin jistě odpustí. Sebevrahy tedy obecně vkládáme do Božího milosrdenství a důvěřujeme, že jim Bůh dopřál možnost lítosti, a tedy i spásy.
3.5.2014 22:56 - E
Ahoj :) chtěla jsem zeptat, jak je to s pohlavním stykem u lidí, kteří mají po svatbě, ale nechtějí mít děti nebo spíše se bojí mít děti. Důvod: psychická nemoc u obou. Děkuji E.
5.5.2014 12:24 - © P. Jan Balík
Milá E., církev hovoří o odpovědném rodičovství, které znamená, že manželé přijímají větší nebo menší počet dětí. Pokud mají podmínky, přijímají jich více, pokud mají vážný důvod odložit početí nebo už nepočít, pak je cestou, jak toho dosáhnout zdrženlivost v době, kdy je manželka v plodném období. Ale pozor! Při svatě manželé slibují Bohu, že přijmou děti. Tedy manželství, které by uzavřeli muž a žena (v době, kdy ještě děti mít fyzicky mohou) a děti by zásadně nechtěli, pak by bylo jejich manželství před Bohem neplatné. Pokud jsou lidé s vážnou psychickou nemocí, pak je lepší jim poradit, aby do manželství nevstupovali. Vím velice dobře, jak je to dnes pro tyto lidi těžké se s tím smiřovat. Když se ptáš, snažím se ale odpovídat pravdivě.
3.5.2014 15:41 - M.
Ahoj In. Chtěla bych se Vám svěřit se svými problémy a poprosit o radu. 1.Nesnáším svoji rodinu. Brácha (14) je v pohodě,chápe mě a tak,ale zbytek rodiny mi pěkně leze na nervy. Ségra se pořád chová trapně,malý brácha se zas často vzteká. Rodiče (protože jsem nejstarší) na mě nakládají nemožné množství práce,když to nezvládnu všechno,křičí a jsou naštvaní. Nesnáším rodinné procházky a výlety nebo tak. Prostě...byla bych radši,kdybych tu rodinu neměla. Vím,měla bych mít svou rodinu ráda,ale...nejde to. Co s tím? 2.Rodiče mě nikdy nechtějí pustit na žádnou akci jako např diskotéky,festivaly atd. Vždycky řeknou,že mě tam může někdo znásilnit a když si seženu partu,se kterou jsem relativně bezpečná,tak rodiče řeknou,že jsem na to mladá. Jo aha. Jiní chodí na takové akce už v 13,mě je 16 a v životě jsem na ničem podobném nebyla. Rodiče vědí,že se tam pije alkohol,ale vědí,že já bych nikdy opitá domů nepřišla...vysvětlují to všechno,že se o mě bojí. Chápu,ale co je moc,to je moc. Vážně nevím,co mám dělat,chci si někdy normálně vyrazit s kamarády na festival,zatančit si a zasmát se...tak jsem totální exot a asociál a akorát tak sedím doma a hraju se sourozenci pitomé hry. Co mám dělat? Jsem už z toho dost zoufalá. děkuju za odpověď.
5.5.2014 11:58 - © redakce
Ahoj M., ani nevíš, jak Ti rozumím. V dospívání jsem se častokrát cítila podobně a mluvila jsem i se spoustou dalších lidí, kteří prožívali to samé. Stejně jako Ty, i já jsem nejstarší v rodině a ať se nám to líbí nebo ne, rodiče nás nejstarší berou jinak a mají na nás většinou vyšší nároky než na mladší sourozence. Ale není to v žádném případě horší postavení, má i spoustu výhod, které později doceníš. Už teď se můžeš těšit na zářijové číslo IN! a článek o tom, jak tyto výhody poznat a jak s nimi pracovat. Další věc se týká změny vztahu k rodičům. Dospíváš a dorůstáš v samostatného člověka. K tomuto osamostatňování patří i to, že Ti najednou připadají nemožní, nesnesitelní, jejich názory jako z Marsu,... Myslím, že mluvím snad za všechny, kdo prošli pubertou, že přesně tyto pocity cítili. Někdy člověk i vybuchne a potom může říct něco, čeho zbytek života lituje. Jak to všechno řešit a "nezabít" rodiče během dospívání? Nečekej, že se tyto pocity ze dne na den změní, ale na druhé straně z nich nedělej ani tragédii - jak už jsem psala, takové pocity a bouřlivé emoce, kdy se vůči rodičům vyhrazujeme, k dospívání patří a postupně odezní. Člověk si pak ještě rád přijde k rodičům pro radu. Ale to předbíhám. Co pomáhá? Když tě přepadne vztek, vyšli k nebi rychlou střelnou modlitbu třeba typu: "Pane, pomoz mi, abych měla rodiče ráda". Také pomáhá zatnout zuby a vydržet, neunáhlit se se zbytečným křikem, protože tím ničemu nepomůžeš - jenom rodičům ukážeš, že mají důvod se o Tebe bát, protože jsi ještě opravdu mladá a nemáš všechno pod kontrolou. Chápu i Tvé rodiče, že se o Tebe bojí. Jsi nejstarší dítě a i Tvoji rodiče se všechno (bohužel na Tobě) učí. U Tvých mladších sourozenců zřejmě už tak přísní nebudou. Je velice těžké rodičům ukázat, že Ti můžou věřit, protože i Ty sama se teprve poznáváš a neznáš své limity. Přemýšlej, jak ukázat rodičům, že k Tobě můžou mít důvěru a že jsi schopná se o spoustu věcí sama postarat. Zkus si o tom s rodiči promluvit otevřeně a třeba si pozvi i nějaké starší (už plnoleté) kamarády, kteří se za Tebe zaručí. Udělejte dohodu - třeba, že Tě pustí na nějakou akci jedenkrát za dva měsíce nebo že se vždycky vrátíš v hodinu, kterou určí apod. Vyslechni i jejich argumenty a nesnaž se hned rodičům oponovat. Řekni jim, že chápeš, že mají strach, ale jak jinak jim můžeš dokázat, že Ti můžou věřit, když Ti nedají příležitost to dokázat? No a pokud už Tě někam pustí, snaž se to, co jsi slíbila opravdu dodržet. Budeš mít argumenty pro příště. :-) Držím palce! Klidně znovu napiš, jak se Ti daří. P.
2.5.2014 23:26 - Anna
AHOJ IN!, do této chvíle se mnou můj přítel chodil v neděli na mši (je nevěřící). Dnes jsme se domluvili, že tedy spolu do svatby spát nebudeme. Jenže chce to za to, že nebude se mnou do svatby chodit do kostela (říká, že tam nepatří, že v Boha věří, ale ne v církev). Prý jsem sobecká. Jsme spolu 2 roky, svatba je možna nejdříve za 2 - 3 roky. Má takový vztah vůbec cenu? Děkuji za odpověď
5.5.2014 12:26 - © P. Jan Balík
Milá Anno, v Tvé otázce je už ukryta odpověď. Má takový vztah vůbec cenu? Zřejmě nemá. Tedy pochopitelně za předpokladu, že nedojde k nějakému dalšímu pozitivními vývoji. Rozhodnutí, že spolu nebudete spát do svatby, je velice moudré a po všech stránkách (nejen po náboženské), prospěšné (např. po psychologické, zdravotní). Odmítnout sex před svatbou není sobectví, ale skutečná láska - je to pravdivé jednání. Chodit do kostela je zase dar Boží. Je zde ještě jedna otázka: manželství s nevěřícím člověkem. Je obtížné, zvláště ohledně výchovy budoucích dětí. Modli se, abys poznala toho pravého muže do manželství. Uvidíš, že Ti dobrý Bůh ukáže. Žehná P. Jenda
2.5.2014 15:05 - eMko
děkuji panu Balíkovi za vysvětlení :) Já mám ekumenický překlad, ale doma máme i kralickou bibli, kterou už naše církev většinou nepoužívá (kvůli jazyku). Ale občas, když se na nějaké místo podívám, tak ho pochopím lépe než z ekumenky - hlavně ze starého zákona. V současné době je u nás hodně rozšířen překlad bible 21.st., taky se jí říká nová bible kralická. je totiž psaná moderním jazykem a do celých řádek, takže přehledná a u lidí, kteří si chtějí přečíst z bible ale ne něco zjišťovat, oblíbená. Také se hodně používá bible, kterou přeložila KMS (křesťanská misijní společnost). je to velmi podrobný překlad, kde se dá spoustu věcí pochopit tak, jak to člověka nikdy nenapadlo :) proto jí mám hodně ráda. Tak ještě jednou děkuji :)
2.5.2014 15:35 - © redakce
Ahoj eMko, my děkujeme za upřesnění a informace a přejeme krásný a dobře prožitý víkend! P.
2.5.2014 15:04 - tru tru
ahoj redakce, myslela jsem spíše návody na různé doplňky a tak......:D
2.5.2014 15:44 - © redakce
Dobře, značíme si. ;-) Ještě jednou děkujeme! P.
1.5.2014 22:33 - :-)
Dobrý den, mohla bych se prosím zeptat jestli je hřích, když se spolu dva lidé co jsou chodí líbají?
2.5.2014 16:38 - © P. Jan Balík
Záleží na tom, jak dlouho spolu chodí a jak se líbají. Proč takto odpovídám? Protože je pochopitelné, že se mladí snoubenci, kteří spolu chodí dva roky a plánují svatbu, políbí. Ale to, že dnes s někým začnu chodit a po týdnu se již s ním líbám, asi vhodné není. Líbání v našich krajích je projev důvěrnosti, blízkosti, a tak s ním musíme zacházet opatrně. Kromě toho je vhodné si uvědomit, proč se líbám. Nejde mnohdy jen o sobecký projev pudu - líbí se mi to, těší mě to, vede mě k tomu touha si užít? Políbení má být projevem lásky - ochota odevzdat se, darovat řečí těla druhému kus sebe.
1.5.2014 22:31 - Ahoj
Milá redakce, jak se stavíte k tomu, když první "osloví" kluka holka? Děkuju
2.5.2014 11:48 - © redakce
Ahoj Ahoj :), krása vztahů je v tom, že je každý úplně jiný, originální a jedinečný, že nemůžeme vytvořit obecná pravidla, která by platila pro všechny. Takže i když většina kluků je v jádru dobyvateli a rádi soutěží, "bojují" a vyhrávají (to se týká i lásky a snahy získat srdce té, do které se zamiluje), určitě se najdou i výjimky. Takoví kluci jsou naopak radši, když udělá první krok slečna, protože jsou třeba sami natolik uzavření, že by se k tomu nikdy neodhodlali. Podle mě je ale potřeba nechat nejdřív prostor tomu klukovi. Až pokud by se sám dlouho k ničemu neměl, neviděla bych problém v jeho oslovení. No a potom už se uvidí, jestli bude rád nebo to bude brát jako "tlačení" do něčeho. Na to nikdo nedokážeme odpovědět, jenom on sám. Je to skok do neznáma, dobrodružství, ale získáváme tím zkušenost, která se může hodit. Hezký den! ;-)

Strana: 1  <<  4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14  >>  568

 

Nepřehlédněte

Okno, do duše oko

okno cerny potisk

Nový potisk triček v našem e-shopu. 

Více informací zde

 

více

Tričko Evelin nyní v krajkovým potiskem

Evelin krajka na tyrkysovém

Nabízíme nový romantixký potisk na tyrkysovém tričku Evelin

více

Tričko se zajímavým potiskem

Potisk otisk

Znáš 13. kapitolu listu Korinťanům? Můžeš si ji přečíst na našem novém potisku:)

více

Mikiny na našem INshopu!

MIkina Darina

Kvalitní lehké mikiny Darina v černé a červené barvě s potiskem nazvaným Vzhůru srdce si můžeš objednat v INshopu!

více