Vložit nový příspěvek

13.5.2014 07:08 - © redakce
Májo, děkujeme za povzbuzení ve víře a radujeme se s Tebou! :-) Pokud jde o květiny do kostela, můžeš se domluvit s někým, kdo má na starosti výzdobu a on/ona Ti jistě rád/a poradí. Dál na Tebe myslíme a držíme palce při dalším studiu! ;-) Měj hezký den! P.
12.5.2014 21:33 - Paty
Ahoj, Bůh vyslyší každou modlitbu. Co když se ale modlí dva lidé za opačnou věc? A ani jedna není proti přikázáním? Dám příklad: Teď probíhá Mistroství světa v hokeji a já se budu modlit, abychom vyhráli nějaký zápas (asi je kravina se za to modlit, ale když někomu na tom hodně záleží...) a protihráči se taky budou modlit, aby ten jejich tým taky vyhrál. Jak to může Bůh vymyslet? Vždyť jedna modlitba bude vyslyšena a druhá ne.
13.5.2014 11:12 - © P. Jan Balík
Milá Paty, to je otázka, super. Jak to Pán Bůh vyřeší? Vyslyší jen jednoho? Nad tím se zamýšleli už mnozí. Představme si to takto: Aby byla modlitba vyslyšena, je třeba, aby byla mimo jiné řečena s důvěrou a byla ve shodě s vůlí Boží. Když se tedy modlíme, nemělo by to nikdy být ve stylu vymáhání: "Bože, musíš udělat to a to." Každá modlitba by měla mít v sobě postoj: "Bože, vím, že Ty mě a celý svět máš rád, prosím Tě o toto, ale zároveň vím, že Ty vše dokážeš zařídit lépe." Pak se stane, že každá modlitba je vyslyšena, ale to neznamená, že se stane to, o čem jsme přesvědčeni, že je nejlepší. Například: maminka se modlí za víru pro dítě a považuje za důležité, aby se dítě rozhodlo pro církevní školu. Modlí se za to, ale dítě se nakonec vydá jinou cestou a v té jiné necírkevní škole najde kamaráda, který ho k víře přivede. Modlitba byla vyslyšena, ale jinak, s Boží velikostí a fantazií.
12.5.2014 19:45 - Miky
ahoj redakce,chtěla bych vám moc poděkovat za včerejší setkání,bylo opravdu super! O. Czendlik byl skvělý, workshopy taky,prostě super den! Díky moc! Pán vám žehnej! :)
13.5.2014 07:23 - © redakce
Ahoj Miky, to my DĚKUJEME vám, čtenářkám, že jste přijely, protože bez vás by se žádné setkání nemohlo uskutečnit! Každopádně jsi nám pochvalou udělala velkou radost. Pokud jsi ještě neviděla fotky, můžeš si je prohlédnout tady: https://www.facebook.com/IN.divci.casopis?fref=ts Posílám Tvoji reakci zbytku týmu IN! a Tobě přeji pokojný a radostný den! ;-) P.
12.5.2014 19:44 - MAVM
Ahoj :) na váš web chodím málokdy (vlastně si vaše články s vášní čtu až poslední dobou), ale mám dotaz. Ve vašich článcích (jsou už trošku straší), kde jste se ptali kluků, jak si představují dívčí ideál, nebo jestli psali holce básničky, anebo jaké si představují rande, jsou ti kluci milý, příjemní a romantičtí. Ve svém okolí nemám moc věřících kluků, natož takhle skvělých! Kde je berete? :D Díky
13.5.2014 08:41 - © redakce
Ahoj MAVM, já mám štěstí, že takové skvělé kluky, kterých se můžu na podobné otázky zeptat, ve svém okolí mám. Je ale pravda, že jsem většinu z nich potkala až na vysoké škole, kde je více možností. Dají se potkat také na různých setkáních mládeže, víkendovkách na DCŽM apod. Věřím, že i na tebe takoví fajn kluci někde čekají. Hezký den! ;-) P.
12.5.2014 18:41 - housenka
ahoj IN, chtěla bych vědět, jak správně odmítnout chlapa. Nechcu nikomu ublížit. Víte je mi 20, ale protože vypadám na víc, balí mě i třicátníci. Jak se prostě zachovat v situaci, kdy mě chce někdo pozvat na rande, ale já na tu schůzku jít nechci, a řeknu, že dnes nemám čas, a ten člověk dolíhá dál a zeptá se, jestli by to nešlo někdy jindy...teď maturuju, tak se můžu vymluvit na školu, ale co pak? Říct že mám přítele? Zas mi přijde blbý říct, že teď vztahy nehledám, že jsem nevyzrálá a bla bla , když se pak pokusí někdo jinej co se mi bude líbit a já na to kývnu, a ten člověk to uvidí...tak nevím a díky za radu
13.5.2014 09:18 - © redakce
Ahoj housenko, v takovém případě bych razila heslo "upřímnost nade vše". Muži se totiž snaží, dokud cítí aspoň malou naději, že by to mohlo vyjít. Když je však odmítneš jednoznačně, přestanou doléhat. Někdy prostě není jiná možnost, než dát jasně najevo, že nemáš zájem. Když se tě zeptají, jestli bys někdy neměla čas jít na schůzku, řekni (nebo napiš) třeba "Čas nemám a nikdy mít nebudu. Nezlob se." Je lepší říct pravdu, i když nemusí být líbivá, než se donekonečna vymlouvat a pořád řešit, jakou výmluvu zvolit. I ten muž se s tím vyrovná snadněji, než kdyby si dlouhou dobu dělal marné naděje a potom zjistil, že jsi hned věděla, že z toho nic nebude a třeba půl roku ho "vodila za nos". Držím palce a přeji hodně štěstí u maturity! P.
12.5.2014 18:18 - míííša cihlářová
jen tak holky, třeba pro Vás do redakce ;) Prší, a v dešti, v dešti bych chtěla tancovat. Prší, a v dešti, v dešti bych chtěla milovat, přimknout se k tobě více, a byla by aj vichřice, a my v objetí tam stáli, jak dva blázni krásní. Prší, a v dešti, bych chtěla zase tancovat. Tancovala bych mazurku, polku a valčík, tancovali bychom spolu, jak dva blázni, krásní blázni. Točila bych se dokola, kapky by padaly na mě, a smála se, že Tě miluji, miluji stále. Je déšť, a kapky více, padají na zem, do trávy. Prší, lidé se chmuří více, že náš život je nestálý, že více pracujeme, než žijeme, že méně milujeme, méně tančíme v dešti, méně se smějeme a jsme stále zapšklejší. Řekla bych Ti ahoj člověče, podala bych Ti ruku, a vyvedla bych Tě ven a tančili bysme spolu. A přec by byla zima, nám teplo by bylo, a přec všichni se mračili, my bychom se smáli. Ty bys byl šťastný. Také bys vždy tančil v dešti. Uděláme revoluci lásky. Ať si mladý, ať si tlustý, ať bohatý nebo chudý, popadni svou lásku za ruku, řekni jí ty dvě slova a všichni pojďme ven a nechme kapat déšť na nás...... Milujme se! Prosím Vás! A uděláme revoluci lásky a všichni budou šťastní, mladí, budou se zdát sami sobě krásní... Jdu do revoluce lásky, jdu do deště a vím, že ostatní přijdou též, až ztratí vše, pak budeme se milovat navzájem, tančit v dešti a bude nám hej! pojďme do revoluce lásky, pojďme tancovat v dešti a nebojme se! Život nám dřív uteče, než se rozhlédneme! Lidé drazí, moc Vás prosím milujme se! :) Omlouvám se, za chyby a slova, která se nerýmují :D Jo a řečeno je to obrazně :D ;)
13.5.2014 07:30 - © redakce
Ahoj míííšo, máš talent! Je to podařené dílko. Je hezké vidět, čím se vy, naše čtenářky, bavíte ve volném čase. Myslím, že tvoje báseň může být inspirací i pro ostatní holky, aby třeba začaly také psát. Krásný den z redakce! P.
12.5.2014 15:27 - Děkující čtenářka
Ahoj redakce!!!! Děkuji moooooc za včerejší setkání čtenářek IN!u, bylo opravdu skvělé!!! Děkuji i za super workshopy!!!! Bylo to prostě skvělé!!! MOOOOOCCCCCCC DÍKY!!!čtenářka P.S: Napadlo mě, jestli by se nedal udělat plakát do IN!u s naší společnou fotkou???Díky moc a jestli ne tak neva!!!
12.5.2014 16:59 - © redakce
Ahoj čtenářko, moooc děkujeme!! Máme opravdu radost, že se Ti na setkání líbilo! Také jsme si setkání moc užili a už teď se těšíme na příští rok! ;-) Nad plakátem pouvažujeme, ale nic neslibujeme. Každopádně se měj moc krásně! ;-) P.
12.5.2014 13:14 - justýna
dobrý den jaký máte názor na zpěvačku janu kratochvílovou, jako na člověka ? proč si tady píšete, že je každá holka svá, když to není pravda protože když je někdo opravdu svůj, tak jím druhý pohrdaj a vysmívaj se, ty holky sou jedna jako druhá, proč se nenapíše pravda vím co říkám a proto mi to vadí
13.5.2014 08:25 - © redakce
Ahoj justýno, zpěvačku Janu Kratochvílovou nechceme nijak posuzovat - přece jenom nevíme, čím vším si v životě prošla, a proč se chová tak, jak se chová. Možná její výstřelky maskují vnitřní prázdnotu, možná se tak opravdu cítí dobře. Nevíme. My tu nejsme od toho, abychom někoho soudili. Nevidíme do srdce člověka. Co si ale pořád myslíme, je to, že každá holka je nějakým způsobem svá. Možná jsme se jenom nepochopily. Myslíme to tak, že neexistují dvě holky, které by byly úplně stejné. Každá máme v sobě něco, co nás odlišuje od ostatních a způsobuje, že jsme originály. Když někdo slepě napodobuje druhé jenom proto, aby třeba zapadl nebo se chová navenek jinak, než to cítí uvnitř, potlačuje svoji jedinečnost. Opravdu své jsme tehdy, když náš zevnějšek vyjadřuje to, co cítíme uvnitř. A když se nám někdo kvůli tomu směje? To se prostě děje. Nikdy se člověk nezavděčí všem, nikdy nebude všem vyhovovat. Ale když je sám se sebou vyrovnaný, ani takový posměch ho nedokáže rozhodit. Jiné to je, když se navenek chová divoce a uvnitř je jemný a jenom to svým chováním maskuje. To je potom jasné, že si posměch bere víc osobně. Snad jsem to vysvětlila srozumitelně. Přeji Ti hezký den. P.
12.5.2014 10:30 - katka veselková.
díky moc za vás názor,pán vám žehnej
11.5.2014 20:49 - Deni
Ahojky chci se zeptat, jestli holka která vstupuje do řádu, do kláštera musí být panna? Díky moc za odpověď
12.5.2014 14:26 - © P. Jan Balík
Milá Deni, je to různé, některé řády to vyžadují, některé na fyzickém pannenství netrvají. Takže jsem Ti moc neporadil, že? V každém případě, je panenství velikým darem ženy. Pokud je porušeno, je ale možné dojít k panenství duchovnímu.
10.5.2014 19:58 - katka veselková.
myslíte si že má smysl se modlit za životního partnera, už dlouhou dobu nevím kam mě pán volá, ale nepřestávám se modlit za cokoliv kde mě pán chce mít.
12.5.2014 10:11 - © redakce
Ahoj Katko, modlitba má určitě smysl. Možná by bylo dobré modlit se za to, abys poznala své životní povolání. A samozřejmě k tomu měj dokořán otevřené oči a uši, abys mohla pohotově zareagovat, až se budeš muset rozhodnout, co udělat. Myslíme na Tebe a přejeme vytrvalost a trpělivost v modlitbě. P.

Strana: 1  <<  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12  >>  568

 

Nepřehlédněte

Okno, do duše oko

okno cerny potisk

Nový potisk triček v našem e-shopu. 

Více informací zde

 

více

Tričko Evelin nyní v krajkovým potiskem

Evelin krajka na tyrkysovém

Nabízíme nový romantixký potisk na tyrkysovém tričku Evelin

více

Tričko se zajímavým potiskem

Potisk otisk

Znáš 13. kapitolu listu Korinťanům? Můžeš si ji přečíst na našem novém potisku:)

více

Mikiny na našem INshopu!

MIkina Darina

Kvalitní lehké mikiny Darina v černé a červené barvě s potiskem nazvaným Vzhůru srdce si můžeš objednat v INshopu!

více