Vložit nový příspěvek

23.5.2014 17:18 - © redakce
Ahoj nnnnnn, to by byla otázka spíš na lékaře. Jisté je jenom to, že na masturbaci často vzniká závislost a jakákoli závislost člověka omezuje, bere mu svobodu. I kdyby nehrozila žádná tělesná újma, je lepší s masturbací vůbec nezačínat nebo se snažit přestat, když už je závislost vytvořená. Přejeme krásné květnové dny. P.
22.5.2014 13:06 - Verča
Ahoj IN! moc děkuji za podporu v modlitbě za maturitu. A nejsem jistě sama. Tak jsem to v úterý úspěšně udělala. Byly to strašný nervy, ale zvládla jsem to. Stačilo jednou:))Ještě jednou děkujeme.
23.5.2014 17:06 - © redakce
Ahoj verčo, těšíme se s vámi a na další z vás, které mají maturitu teprve před sebou, myslíme v modlitbě! Hezký víkend! ;-) P.
20.5.2014 17:59 - FanINka
Ahoj, chtěla jsem se zeptat, je to trochu okolo gynekologie... Moje kamarádka se bojí napsat, když to jakoby "dělá" s postelí může ztratit panenství??? Díy za odpověď
21.5.2014 07:55 - © redakce
Milá FanINko, děkujeme za osobní dotaz. Je dobře, že ti není jedno, co tvoje kamarádka prožívá. Tomu, co tvá kamarádka dělá, se říká masturbace (sebeuspokojování). O panenství (ve fyzickém smyslu) při tom přijít nemůže, ale toto chování jí může způsobit jiné problémy, problémy v psychické oblasti. Masturbace je totiž zaměřená jenom na člověka a jeho vlastní zájmy, je to v podstatě sobecká rozkoš, která tvoji kamarádku odděluje od druhých. Jde o návyk, který ji uvězňuje v sobě samé. Masturbace možná neublíží jejímu tělesnému zdraví, ale ubližuje jejímu zdraví psychickému. Jak? Masturbace symbolizuje sebelítost, strach opustit sám sebe pro druhého a naprostou sterilitu odloučení. Sex má být znamením svobodné, úplné, věrné a plodné lásky. Je masturbace něčím jiným než sebestřednou a sebeuspokojující sexuální slabostí? Takové jednání vypovídá o tom, jak člověk chápe svou sexualitu a následně i celou svou osobu. Člověk, který má problémy s masturbací, většinou prožívá úzkost ve vztahu k sobě a druhým, vnitřní frustraci a neochotu nebo neschopnost darovat se upřímně druhému. Fantazie, které masturbaci často doprovázejí, jsou známkou nespokojenosti s realitou a útěkem před ní. Pravá radost a uspokojení, které hledáme, nespočívá v sebeuspokojení, ale v tom, když obětujeme všechno, abychom podstoupili riziko lásky... (více (nejen na toto téma) najdete např. v knize: Christopher West: Dobrá zpráva o sexu a manželství. Paulínky, 2010). Tvé kamarádce držím palce, aby se odhodlala s touto závislostí bojovat a aby byla trpělivá. Oběma vám přeji krásné dny. P.
18.5.2014 21:58 - in English, please :)
Ahoj redakce. Už jsem to posílala i holkám. Chtěla bych jet na prázdniny jako au-pair, ale stále nemůžu najít rodinu. Tak vás chci poprosit o modlitbu k našemu Pánu. Děkuji :)
19.5.2014 06:00 - © z redakce
Ahoj, myslíme na tebe:)! M.
15.5.2014 18:04 - smutná
ahoj In, mám už poměrně dlouhou dobu trápení. Jsem v dívčím kolektivu a je to děs. Jsem nejspíš vyvrhel. Je to až poslední dobou - teda teď ten poslední rok, co na té škole jsem, dřív to nebylo. Jde o to, že cokoliv řeknu, slovo, věta, či jen nadechnutí nebo zakašlání... mi neprojde - prostě cokoliv řeknu, nebo fakt jen vydechnu, dočkám se akorát významných pohledů, ironickejch úsměvů, posměšků atd. Nikdy jsem se ve třídě neztrapnila a ni jsem je nepodrazila. řekla jsem to mamce, a o na, že to není tím že jsem divná, že to je prostě jen tím, že ty holky jsou tlustší (což jsou), že v tomhle věku to špatně nesou, a když někdo vypadá líp, tak se mu snaží ublížit. Jako že je to tím vzhledem, ať se na to vykašlu, vždyť už na tý škole končím atd. Což je pravda, ale ty lidi ve mě zanechaly následky. Protože jsem si už jedním špatným kolektivem (dřív) prošla, tak teď je to se mnou ještě horší. Mám lidi, co mě držej ale i tak. Jednu dobu jsem myslela i na sebevraždu ale to už teď nehrozí.Prosím o motlitbu, sem na tom dost špatně. Děkuji.
16.5.2014 09:52 - © z redakce
Ahoj:), díky za důvěru. Dívčí kolektiv je v tomto o hodně náročnější, než třeba smíšená třída nebo samí kluci. Kluci, když mají jiný názor, tak si to obyčejně vyříkají, vykřičí, popř. se poperou...a jedou dál:). Chápu, že se necítíš v takovém kolektivu fajn. Možná by ti mohly pomoct tyto články. http://www.in.cz/clanky/pratelstvi/jak-byt-holkou-do-nepohody-ddv.htm a http://www.in.cz/clanky/pratelstvi/zradila-me-kamoska-usa.htm. Myslím na tebe a klidně se zase ozvi:). Marie
15.5.2014 17:32 - Larva
ahoj in, je vlastně nevěra v dnešní době omluvitelná? Někteří sexuologové se tváří, že je to vlastně mužova přirozenost, zahýbat manželce...tak by mě to zajímalo. Díky
19.5.2014 05:54 - © P. Jan Balík
Nevěra je vážným prohřeškem proti slibu manželů, je zradou a vážným přečinem proti druhému. Je odpustitelná, ale ne omluvitelná a už vůbec ne normální. Muž, který se nedokáže v sexuální oblasti ovládat, je ve skutečnosti slaboch. Věrnost manželů je něčím, co může být obtížné, ale je to cesta ke hlubší lásce.
15.5.2014 17:30 - brouk
ahoj IN, mám dotaz, jak vlastně chápat knížku Dekameron? Nějak jsem nepobrala, zda-li autor vyloženě jde či nejde proti církvi nebo si jen dělá srandu...Je možné, že se takové neřesti v církvi skutečně děly?
19.5.2014 05:55 - © P. Jan Balík
Máš-li na mysli Dekameron od Bocaccia, pak se jedná o knihu, která byla psána v době poloviny 14. století. Je to doba, kdy byla společnost zcela jiná, než dnes. Jedná se o dobu renesance, kdy se lidé v Itálii nechali inspirovat starým Římem - určitým druhem soustředění se na člověka ajeho život. Dílo se snaží vylíčit mnohé klady i zápory doby. Dělá to pochopitelně svým literárním způsobem - vymyšlené příběhy. Je tedy třeba dílo chápat jako snahu ukázat lidský život se vším kladným i záporným, hřích i dobro. Bohužel neřesti se děly, dějí a dít budou. Ale děje se vždy také mnoho dobrého. Jak knihu brát? Jistě ne proticírkevně, ale jako snahu popsat reálný život. Snadno je rozpoznatelné, co je zlo, kterému je třeba se vyhnout i dnes. A zlo přece ohrožuje i nás.
13.5.2014 17:49 - nikky
Dobry den, mohu se zeptat jaka byla ucast na setkani ctenarek In!? Diky
14.5.2014 07:55 - © redakce
Ahoj nikky, přesně spočátané to nemáme, ale odhadujeme, že se setkání zúčastnilo něco přes 80 dívek. Hezký den! ;-) P.
13.5.2014 16:34 - Deni
Ahojte, reaguji na Váš příspěvek. Které řády, tady v ČR, přijímají jen panny? Děkuji za ochotu
14.5.2014 09:27 - © P. Jan Balík
Milá Deni, rád bych Ti odpověděl, ale není to v mých možnostech. To jsou takové informace, které si každá rodina tak trochu střeží jako své vnitřní záležitosti. Zatím jsem se setkal jedinkrát s tím, že byl požadavek, aby dívka byla panna. Ale možná i toto společnství má dnes již jiné zvyklosti. P. Jenda
13.5.2014 12:29 - baset
Ahoj IN, zajímalo by mě, jestli opravdu platí, že všechno zlé je pro něco dobré. Když se mi např. nepovede zkouška, opustí kluk, jdu na děsnou operaci a i horší věci...jestli to má význam pro něco lepšího v budoucnosti? Např. nedostanu se na školu, nadávám sice, pak se ale přihlásím jinam a tam je to nakonec mnohem lepší a ještě tam potkám životní lásku? Nebo mě operace naučí vážit života, poznám v nemocnici někoho, kdo mi pomůže vyřešit problém, který mě pronásleduje od dětství atd atd.? Prostě jestli momentální utrpení je dobrý pro něco v budoucnosti?
14.5.2014 08:36 - © redakce
Ahoj, je pravda, že ta věta (Všechno zlé je k něčemu dobré) je hodně otřepaná, že? Ale když se tak dlouho používá, svědčí to o tom, že v ní kus pravdy bude. A že se o tom spousta lidí přesvědčila. My křesťané věříme v to, že různé zkoušky a těžkosti nám pomáhají růst, dozrávat v lepšího člověka. Učit se pokoře, důvěře, trpělivosti, milosrdenství. Těžko se člověk vžije do něčeho, co sám nezažil. A naopak - je spousta případů, že třeba lidé, kteří prodělali nějakou těžkou nemoc a uzdravili se, začali na základě toho pomáhat ostatním nemocným. Když jsem nad touto otázkou přemýšlela, napadlo mě, že se nic nevyrovná pocitu, kdy člověk udělá těžkou zkoušku nebo po letech dřiny vyhraje nějaký sportovní západ nebo po období smutku přijde najednou úleva. To, že všechno nejde hned a podle našich představ má podle mě svůj smysl už jenom v tom, že si víc dokážeme vážit toho, co máme. Tak Ti přeju, abys ze všech zkoušek vyšla posílena a abys jimi procházela s důvěrou, že to, co se teď naučíš, jindy využiješ. Pokojný den! P.
12.5.2014 22:57 - Mája
Odpovídali jste mi na můj dotaz a napsali: "Klidně nám pak napiš, jak jsi dopadla." Tak tedy píšu. Na zkoušku jsem nakonec nešla, ale na další týden se tam ani ne 24 hodin před zkouškou uvolnilo místo, já už to však vzdávala a moc se to neučila, když jsem uviděla to volné místo, začala jsem to zase zpátky opakovat. Naspala jsem sice 4 hodiny, no ale vyšlo to. Sice tak tak, ale mám tu zkoušku! :) A tak chci všem poděkovat za modlitbu, už to že se tam uvolnilo místo bylo znamení od Boha určitě, vyslyšel mě a já jsem mu tak moc vděčná! Nejradši bych donesla květiny do kostela, ale nevím jaké se přesně hodí. A samozřejmě, že poděkování v modlitbě je důležitější :) A na závěr chci říci, věřte a věřte a věřte!! Pán má pro nás plán a i kdyby to nevyšlo, tak za rok snad jo. Jen ON ví, co je pro nás správné. :) Mája +

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  568

 

Nepřehlédněte

Okno, do duše oko

okno cerny potisk

Nový potisk triček v našem e-shopu. 

Více informací zde

 

více

Tričko Evelin nyní v krajkovým potiskem

Evelin krajka na tyrkysovém

Nabízíme nový romantixký potisk na tyrkysovém tričku Evelin

více

Tričko se zajímavým potiskem

Potisk otisk

Znáš 13. kapitolu listu Korinťanům? Můžeš si ji přečíst na našem novém potisku:)

více

Mikiny na našem INshopu!

MIkina Darina

Kvalitní lehké mikiny Darina v černé a červené barvě s potiskem nazvaným Vzhůru srdce si můžeš objednat v INshopu!

více