Vložit nový příspěvek

2.6.2014 12:56 - © redakce
Ahoj lelo, mezi duchovní obnovou a duchovním cvičením je opravdu rozdíl. Zatímco duchovní obnova trvá kratší dobu (může být jednodenní, dvoudenní nebo třeba víkendová) a nemá přesně danou formu, duchovní cvičení jsou delší a mají přesná pravidla - prostor bývá kromě přednášek a modlitby věnovaný také tichu a mlčení, jde se více do hloubky. Přeji Ti krásný den! P.
31.5.2014 21:35 - Rézi
Zdravím všechny v redakci. Chtěla bych se vás zeptat, jestli neznáte nějakou pěknou křesťanskou knížku pro kluka okolo sedmnácti let? Je jedno, jestli to bude beletrie nebo něco na zamyšlení... Můj kamarád bude mít totiž za necelý měsíc křest (jsem protestantka) a já bych mu chtěla dát nějakou hezkou knížku. Ale moc nevím, po čem sáhnout, protože čtu knížky určené spíše holkám... Děkuji moc a přeji hezký nový týden!
2.6.2014 12:48 - © redakce
Ahoj Rézi, protože také nejsem odbornice na knížky pro kluky, zeptala jsem se svého kamaráda, který prodává v karmelitánském knihkupectví. Tady je jeho obsáhlá odpověď: Pro téměř dospělého kluka, který jde ke křtu, bych měl několik tipů: 1) Youcat je sice napsán původně pro katolíky (i ve jménu je to naznačené tím „cat“ jako „catholic“), ale šedivá modlitební knížka určitě neurazí ani protestanta. Modlitby hodně vychází z Písma svatého a nachází se v něm ranní a večerní modlitby na dva týdny a různé další texty pro modlitby v různých situacích. http://www.ikarmel.cz/kniha/Youcat-Modlitebni-knizka-pro-mlade_101706.html 2) Zajímavá a čtivá knížka je Vychoval mě gangster. Ukazuje, že Bůh je mocný a dokáže i se zdánlivě zpackaným lidským životem udělat zázraky. http://www.ikarmel.cz/kniha/Vychoval-me-gangster_101775.html 3) Pokud je kamarád přemýšlivý, vřele doporučuji cokoliv od C. S. Lewise. Tohoto autora proslavily především Letopisy Narnie, ale já bych navrhoval spíš titul Rady zkušeného ďábla nebo K jádru křesťanství. http://www.ikarmel.cz/kniha/Rady-zkuseneho-dabla_ND037.html 4) Chlapskou záležitostí pak je kniha !POZOR! srdce muže. Na spoustě příkladů i z filmů nebo beletrie autor ukazuje, po čem muži touží a jak s Bohem žít, aby se touhy srdce naplnily. Osobně můžu doporučit. http://www.ikarmel.cz/kniha/POZOR-srdce-muze_ND110.html 5) Poslední tip je zajímavá a dobře napsaná kratší knížečka, ve které se každý najde, Karikatury Boha od Kateřiny Lachmanové. http://www.ikarmel.cz/kniha/Karikatury-Boha_101878.html
31.5.2014 11:31 - Marika
Ahoj redakce,chtěla jsem se zeptat..teď v červnu bude na Lyse hoře worship, kde se třeba budou zpívat Bohu chvály. jenže je to z cirkve bratrské..myslíte že to neni dobré? budou tam i nějaké přednášky. nevim jestli to vadí nebo ne když jsou z jiné víry. Děkuju za odpověď!
2.6.2014 10:17 - © redakce
Ahoj Mariko, na podobnou otázku odpovídal před nedávnem P. Jan Balík. Z jeho odpovědi vybírám to, co se týká Tvé situace: Jistěže nás může obohatit pohled druhého, druhé církve, ale platí, že "doma je doma". A každý z nás nějaký domov potřebuje. Mimo jiné i proto, aby více chápal a více vnikal do ducha své rodiny (katolické církve). Otázka tedy nezní, mohu chodit na setkání církve Bratrské, ale proč nechodím na setkání mládeže katolické? Rada: nemáte doma nic? Založte spolčo a uspořádejte nějakou akci sami, někdo z vás se může přihlásit na kurz animátorů, ať víte, jak na to. Rada dvě: neděje-li se nic u vás doma, pokus se najít nějaké spolčo v okolí, snaž se více jezdit na nějaké centrum života mládeže, prostě zapoj se více ve své farnosti, ve své církvi. Pokud budeš mít ukotvení doma v katolickém společenství, domnívám se, že občas zajít i jinam, nevadí.
30.5.2014 19:51 - katka veselková
hodně se mi poslední dobou stavá že se někteří kamarádi od kostela málo se mnou baví. trápí mě to, nevím co mám dělat, mám je ráda ale mám kamaráda od kostela martina, který mě chápe.katka
2.6.2014 08:23 - © redakce
Ahoj Katko, když jsem si četla Tvůj vzkaz, napadla mě jedna myšlenka: "Častěji myslíme na to, co nám chybí, než na to, co máme." Máš jednoho kamaráda? To je skvělé! Buď za něho vděčná a děkuj za něj Bohu. Díky a chvály otevírají naše srdce a navíc nemáme čas si stýskat nad tím, co všechno nemáme. Věř, že když se na svoji situaci podíváš z jiného úhlu pohledu a zaměříš se na to, co máš, budeš šťastnější. Držím palce! P.
30.5.2014 10:20 - Věra Anežka
Dobrý den všem v redakci,k narozeninám mi mamča jako dárek předplatila časopis In! jsem moc ráda a vděčná za to,že děláte časopis pro holky křesťanky.Váš časopis který vydáváte je super a lepší než časopisy které jsou určený holkám.Např.Dívka,Top dívka,bravo atd.Přeju jen to dobré.Fandím vám a slibuju.Dokud živa budu a časopis bude vycházet,tak ho číst budu.Pěkný den a hodně Božího požehnání v něm.Věra Anežka
30.5.2014 10:25 - © redakce
Ahoj Věro Anežko, děkujeme Ti za krásná slova! Moc si jich vážíme a máme velkou radost, že jsi nám to napsala. Vyřídím to i zbytku týmu, je to velké povzbuzení. Měj se moc krásně! P.
29.5.2014 18:18 - Liesel
ahoj In! Proč ,,potvorám´´ všechno vychází a poctiví lidé musí na všechno doplácet, i když nic neprovedli? Proč ze všeho nakonec vyjdou ,,poctivci´´ a hodní lidé, kteří se snaží všem vyhovět a pomoct, nejhůře? Kde je ta hranice, dokdy má člověk snášet příkoří od druhých, a ani nepípnout v rámci křesťanské lásky? Má sebou nechat člověk zametat nebo se postavit nespravedlnosti?
31.5.2014 21:49 - © P. Jan Balík
Milá Liesel, vnímám, že pokládáš dva dotazy. 1) Proč potvorám vše vychází a poctivý je na tom vždy bit? 2) Kde je hranice v nastavení tváře, jak říká evangelium? Uf. To jsou tedy otázky na tělo. 1) Někdy se opravdu zdá, že dobro je nevýhodné a že ten, kdo je nepoctivý, je na tom lépe. Na zemi existuje určité tajemství, že Bůh dopouští zlo. Ale pozor! Vítězem je jen a jen Pán. Tedy stoprocentně platí: kdo se směje naposled, ten se směje nejlíp. Pán Ježíš skončil na kříži dost blbě a potupně. Ale nakonec se "smál" On, protože vstal z mrtvých. Všichni lidé se jednou ocitnou na konci svého života a vstoupí do věčnosti. To bude chvíle pro mnoho lidí velice napřijemná. Ocitnou se tváří tvář zrůdnosti zla, které páchali. Je tedy třeba se dívat na vše, co prožíváme, z pohledu věčnosti. Dobro se zdá mnohdy malinké, nepatrné a možná vysmívané, ale v Božích očích je veliké a bude jednou ve věčnosti krásnou ozdobou svatých. V praxi našeho života je třeba mít před očima Boží slovo a podle něj jednat a neohlížet se naleno či napravo. Vidět do věčnosti. 2) Každou větu Pána Ježíše je třeba vykládat v celku evangelia. Pán Ježíš řekl: nastav druhou tvář, odpusť. Ale také řekl: Proč mě biješ? Důležitá je i jeho věta o tom, že máme být opatrní jako hadi. Každý člověk se ve svém životě učí, jak reagovat na nejrůznější nespravedlnosti, urážky a zlo. Učíme se žít dle slov a příkladu Pána Ježíše. Problémem je, když křesťan žačne reagovat jako všichni ostatní, neodpouští a mstí se. Ale na druhou stranu mnohdy je třeba se ozvat - možná spíše ve prospěch druchých, aby člověk nebyl zbabělec. Sv. Augustin to shrnul tak, že je třeba milovat hříšníka, ale nenávidět hřích. To je ale v praxi dost obtížné. Křesťan tedy není vůbec nějaký otloukací panák, ale někdy je otloukán. Není žádný naivka, ale někdy se druhým jako naivní jeví. Staví se proti zlu (zvláště, když se děje ve společnosti druhým), ale zároveň neužívá násilí. Kolik mučedníků znají dějiny církve. A mnohdy zaplatili svým životem to, že poukázali na pravdu, spravedlnost. Jejich smrt byla obětí podobně jako se Ježíš na kříži obětovat za naše hříchy a má pro věčnost i pro tento svět svou důležitost. Křesťan se celý život učí reagovat a moc mu pomáhá příklad svatých, rozhovor s druhými, modlitba a prosba o Ducha svatého.
29.5.2014 14:46 - :D
Ahojky, pomozte prosím jednomu klukovi získat víc hlasů v soutěži Zlatý Oříšek 2013- Jan Čmejla. Díky
30.5.2014 09:14 - © redakce
Ahoj, je to opravdu velký talent! Držíme mu palce. Je dobře, že takové soutěže existují. Pěkný víkend. P.
28.5.2014 21:18 - Leník
Ahoj, mám dotaz ohledně tampónů. Osobně je používám jen když jdu na bazén nebo chci jít k rybníku. Je to ale z křesťanského hlediska ok je používat?
30.5.2014 08:15 - © redakce
Ahoj Leníku, jenom stručně - ano, používání tamponů je z křesťanského hlediska ok, není důvod, proč bys je nemohla nadále používat. Měj se hezky. P.
28.5.2014 13:47 - Luisa (15)
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na pár otázek: 1. Je hřích, když máme s klukem styk před svatbou?? 2. Je hřích používání antikoncepce?? Každý na to má jiný názor a dneska jsme měli ve škole doktora, který nám říkal, že to používá hrozně moc lidí a že si to máme vyzkoušet.... a že když jdeme na zábavu máme mít v kabelce pepřák, mobil a to... ... ale já si myslím, že to tak nemá být. Jaký názor na to máte Vy?
30.5.2014 08:40 - © P. Jan Balík
Milá Luiso, rád odpovídám: 1. Je hřích, když máme s klukem styk před svatbou? - odpověď je naprosto jasná ANO 2. Je hřích používání antikoncepce? - odpověď je jasná ANO. U obou otázek jde o tzv. těžký hřích, tedy velice vážné překročení Božích zákonů. Hřích není to, na čem se lidé shodnou, že je špatné. Dobro není to, na čem se lidé shodnou, že je dobré. Co je dobré a co je zlé vychází z Božího zákona. Jak tento Boží zákon poznáváme? Do jisté míry svým rozumem (je mnoho rozumných důvodů, které nám ukazují, proč spolu nespat před svatbou, proč nebrat antikoncepci). Ale především poznáváme Boží zákon v Písmu svatém, které je neustále živé uprostřed církve, kde Duch svatý působí. Z Písma jasně vyplývá, že sexuální styk je veliký dar pro člověka, ale je určen pro manžele a to za dvou podmínek: je projevem vzájemné lásky a je otevřen početí nového života. Ano, v kabelce je asi dobré mít pepřák. Ale kondom? Ten není potřeba, když jsi jasně rozhodnuta, že sex s klukem NE. A ještě na povzbuzení. I když se to nezdá, i dnes je celá řada děvčat, která žijí zdrženlivě a jsou panny. A je také řada děvčat, která, aby uchránila své panenství, položila raději svůj život (sv. Marie Goreti, Anna Kolesárová, Santa Srorese...).
27.5.2014 20:13 - Márinka
Dobrý den, Jsem strašně smutná, můj tatínek se se mnou pořád hádá, ale ne jen se mnou, skoro se všemi mými sourozenci, mám strach, že to bude čím dál horší. Určitě má nějaké trápení a proto je takový, připadá mi, že mu všechno vadí... já se s ním nechci hádat.. Chce se mi z toho brečet... Teď nedávno jsem viděla, jak na internetu hledá nový dům, ale já chci být tady.... je TO šílený... pomoooc bojím se. Dřív jsem si myslela, že za to můžu já, že se spolu nepohodneme, PROTOŽE JSEM V PUBERTĚ, ale zjistila jsem, že asi ne.... má prostě nějaké trápení... a já nevím, jak mu pomoci. Nebo si myslíte, že je v přechodném věku? Mě to totiž taky napadlo, je mu 43 let. PROSÍÍÍM POMOŽTEEE.
28.5.2014 13:09 - © redakce
Ahoj Márinko, je od Tebe opravdu moc hezké, že na svého tatínka myslíš a není Ti lhostejné, co prožívá. Moc ráda bych Ti nějak pomohla a mrzí mě, že takto na dálku můžu jenom poradit. Pokud by ses chtěla s někým ještě více poradit, doporučuji zavolat na linku důvěry na tel. 116 111 odborníkům. Volání je zdarma a zcela anonymní. Záleží jen na Tobě, kolik toho budeš chtít říct. Moje rada zní: Zkus si s tatínkem někdy v klidu (třeba v neděli odpoledne) vyjít ven (můžeš mu navrhnout nějaký výlet), případně zůstaňte doma. Každopádně mu ale zkus povědět, že sis všimla, že je nějaký smutný, jestli nemůžeš pomoct. Řekni mu, že tě mrzí, že se spolu hádáte, že bys byla ráda, kdybyste spolu vycházeli. Nebude to jednoduché, ale když nás něco trápí, je dobré to tomu druhému říct. Pokud chceš, můžeš o tom říct i sourozencům, kdyby se také chtěli zapojit a můžete si spolu promluvit všichni. Buď trpělivá. Může se stát, že Ti tatínek řekne, že je všechno v pořádku, i když to nebude tak cítit (nebude Tě chtít svým trápením zatěžovat). Co ale určitě nepřeslechne, budou Tvoje slova o tom, že Tě mrzí hádky a že bys mu ráda pomohla. Předtím, než se do rozhovoru pustíš, odevzdej všechno v modlitbě. Za tatínka se můžete modlit i se sourozenci nebo popros o modlitbu kamarádky či známého kněze. Také my v redakci se připojíme. Kdybys cokoli potřebovala, klidně se ozvi. P.
27.5.2014 14:59 - Nikyyy
Milá poradno...mam takový problém. Menstruaci dostávám vždy o par dni dříve a právě dnes jsem ji dostala (mela se dostavit az v patek..). No a 21.-22. cervna jedeme se školou na výlet (jen s třídou), kde se máme právě koupat, hrát různé hry atd a mě to vychází den po, ale zřejmě to opět dostanu o dost drive. Teď jsem zkoušela trik s citronem pro oddálení menstruace, ale bohuzel nic. :( Ani vyšší příjem vitaminu obecne nefunguje. Chci se tedy zeptat jestli mam jet (bylo by to vážně super..), jestli neexistuje nějaký přírodní trik na oddálení či přiblížení menstruace (nebo nejake např kapky bez předpisu), co je v tomto případě lepsi (přiblížení či oddálení) a jak případně vysvětlit učitelce ze se koupat nemohu (i spolužákům). Také bych kdyžtak chtela poradit jak se tam sprchovat, vyměňovat vložky a všechno kolem pro ulehčení těch dnů. (chatky po 2, sprchy společné pro dívky a zvlášť pro kluky) Děkuji moc...Niky.

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  568

 

Nepřehlédněte

Okno, do duše oko

okno cerny potisk

Nový potisk triček v našem e-shopu. 

Více informací zde

 

více

Tričko Evelin nyní v krajkovým potiskem

Evelin krajka na tyrkysovém

Nabízíme nový romantixký potisk na tyrkysovém tričku Evelin

více

Tričko se zajímavým potiskem

Potisk otisk

Znáš 13. kapitolu listu Korinťanům? Můžeš si ji přečíst na našem novém potisku:)

více

Mikiny na našem INshopu!

MIkina Darina

Kvalitní lehké mikiny Darina v černé a červené barvě s potiskem nazvaným Vzhůru srdce si můžeš objednat v INshopu!

více