Vložit nový příspěvek

4.6.2014 11:13 - verča
Ahoj IN, možná jste už o tom slyšeli, ale nedávno jsem byla na duchovním cvičení, a jeden kněz tam měl docela zajímavou přednášku. Ta přednáška byla o tom, že některé známé i méně známé kapely zakomponují do textů svých písní ještě jakoby jeden druhý text. V praxi to vypadá tak, že když si tu písničku pustíte odzadu, je tam zakomponován nějaký satanistický nebo sexistický vzkaz. Byla jsem celkem překvapená, že texty oslavující ďábla nebo se vysmívající panenské čistotě tam mají i hodně známé, většinou rockové skupiny běžně hrané v rádiích. A já se ptám - proč? Proč to ti interpreti dělají? Chtějí se odvázat, dotknout se ďábla, nebo se vysmát Bohu, je to nějaké jejich vnitřní poselství? Nebo je za tím jen recese? Díky.
5.6.2014 08:58 - © redakce
Ahoj verčo, možná už předem tušíš, že na Tvoji otázku není jednoznačná odpověď. Osobně si myslím, že svou roli hraje do jisté míry všechno. Ale všechno to jsou jenom vnější projevy toho, co zpěváci a členové kapel prožívají uvnitř. Ona totiž cesta ke slávě je často spojená s pýchou a říká se, že pýcha je matkou všech hříchů (sám Lucifer byl nejdříve krásným andělem, ale kvůli pýše, když se postavil na úroveň Boha, se stal andělem padlým - zlým duchem). Jakmile tedy člověk začne usilovat pouze o moc, slávu a bohatství (všimni si, že právě to nabízel ďábel Ježíšovi při pokušení na poušti) a namísto lásky zvolí sobectví, vzdaluje se od Boha a naopak dělá to, co mu radí ďábel. Někdy se může jednat jenom o recesi, ale nevěřím, že takoví lidé, kteří potlačují kvůli slávě své svědomí, můžou být doopravdy šťastní. Určitě je dobré se za ně modlit, existuje řada případů, kdy se takoví hudebníci obrátili, protože zjistili, že moc, sláva ani bohatství ani cokoli jiného je nenaplnilo. Pěkně o tom mluví třeba Brian Welch, bývalý kytarista metalové kapely KoRn. http://sozmyslom.com/2012/12/19/brian-welch-byvaly-gitarista-skupiny-korn/ Pokud máte ve farnosti nějaké společenství, můžete se pomodlit i na tento úmysl. A samozřejmě, že ty sama můžeš kdykoli také. Přeji krásný den. P.
3.6.2014 20:41 - tip
Zdravím do redakce :-) Nějak mě nechtějí napadnout vhodná slova o tom, co vám chci napsat, tak snad to bude nějak pochopitelný :D Poslední dobou narážím na články ohledně salesiánského společenství (či co to je), a tak mě napadlo, co kdyby jste do časopisu zařadili nějaký článek o nich a dalších takových podobných hnutích, jestli u nás jsou? Něco v podobném duchu jako jste minule psali o těch církvích... Protože mi po přečtení jejich stránek přijde, jakoby to byla jediná velká organizace, pod kterou se konají animátory, nebo ty dobrovolnické pobyty v zahraničí, atd. A nebo by mě třeba zajímalo, proč mají vlastního představeného, jakou funkci vlastně plní. Celkově to na mě trochu působí jako nějaká ta další církev, jako "podřadné odvětví" křesťanství. Ale samozřejmě mě to jejich "organizování" zaujalo, proto si myslím, že by se to třeba mohlo nějak zmínit v časopise a i o těch dalších :) Ale protože vím, že by to případně bylo za dýl, tak bych vás chtěla poprosit, jestli byste mi mohli napsat, jestli tady teda existují ještě nějaké podobné hnutí. Snad je to srozumitelné, co tím myslím a tak :) Děkuji :)
6.6.2014 07:57 - © P. Jan Balík
Milá tazatelko, katolická církev je jako veliká zahrada, ve které jsou nejrozmanitější květy. Duch svatý po celá staletí vzbuzuje neustále nová charismata - schopnost některých lidí žít evangelium uričtým způsobem do hloubky. Například žít více slovo o chudobě, slovo o tom, že v každém nemocném je Ježíš přítomný atd. Na začátku je jeden člověk, který se rozhodne následovat Krista nějak radikálně určitým způsobem, pak přijdou jeho následovatelé (ti, které jeho styl života podle evangelia inspiruje) a tak postupně vznikaly řády a kongragace a od 20. století vznikají i různá hnutí. Kromě hnutí, která jsou tvořena mnoha laiky, jsou tato společenství tvořena víceméně lidmi, kteří zasvětili Bohu celý svůj život a žijí v celibátu. Tato společnství udělala a stále konají mnoho dobra pro celé lidstvo. Stačí vzpomenout na benediktiny, kteří po pádu Římské říše Evropu postavili na nohy. Právě tato společenství zakládala nemocnice, školy atd. (např. zmínění benediktini, františkáni, jezuité). Mezi kongregace patří mnoho ženských společností, které se věnují školám, nemocným a například také salesiáni, kteří se věnují mládeži. Mezi hnutí např. neokatechumenát, fokoláre, Schoensatt, Komunita Blahoslavenství. Salesiány založil sv. Don Bosko, který se v Turině začal start o chlapce na ulici. V České republice jsou na různých místech a mimo jiné mají kurzy animátorů pro své oratoře (jakési klubovny pro mládež) a také organizují zahraniční volontariát, který se jim velice daří. Takže salesiáni jsou katolíci a jsou velice super pro mladé lidi. Církev je jedna, ale je velice rozmanitá. Každá řehole či kongragace či hnutí má svého celosvětového zodpovědného, který podléhá papežovi. A máš jistě pravdu, že bychom občas o některých mohli napsat v INu. Promyslíme to. Jak se odlišují tyto skupiny od různých blouznivců, úleťáků a prostě lidí mimo církev? Především tím, že uznávají autoritu papeže a že uznávají i místní biskupy, účastní se na poslání církve a hlavně si o sobě nemyslí, že jsou jediní správní. V pokoře spolupracují pro evangelizaci světa s dalšími podobnými charismaty.
3.6.2014 18:19 - Alena
Dobrý den,potřebovala bych poradit.Chodím s klukem (je nám 20)mám ho ráda i on mě. Nikdy jsem si toho nevšimla nebo spíše nechtěla to vidět ,že můj kluk nic neřeší nebo řešit nechce.Chtěla jsem se kvuli tomu rozejít jenže mi to nějak nejde-mám ho opravdu moc ráda.Uznává názory jen své matky ,a to co navrhnu já to zamítá nebo se nazlobí a nechce o tom se mnou mluvit.Nechtěla bych ho ztratit ale mám takový pocit že to není dobře že by mě to třeba po svatbě mrzelo (za rok se chceme brát)Jen chci něco řešit tak už se naštve ,ale jinak mi všechno dovolí všude me bez jediného problému pustí i my sám od sebe koupí dárek nebo mi dá peníze at si něco koupím sama.Moji rodiče ho mají moc rádi ,pořád mi říkají že je to moc hodný kluk.Někdy mám pocit že když ,,nedělám "to co by chtěl tak se zlobí ještě víc.Jsem hodně věřící ,on taky chodíme spolu 2,5 roku.Tohle mi na něm ale vadí ...... Prosím poraďte mi co mám dělat ,co bych mu měla říct ?? jde to nějak spravit ? Jak se mám zachovat když něco nechce řešit ????Máme se raději rozejít?Předem Vám moc děkuji za vaši odpověď :)
5.6.2014 08:32 - © redakce
Milá Aleno, někdy se radí opravdu těžko. Zvlášť, když do vašeho vztahu víc nevidím. Ale pokud Ti opravdu vadí, že Tvoje názory ignoruje, nejdřív bych si o tom s ním otevřeně promluvila. Pokusila bych se mu říct pravdu s láskou. Tak, aby se rozhovor nezměnil jenom ve vyčítání toho, co dělá špatně. Nezapomeň mu říct i to, že ho máš ráda, stejně, jako jsi to napsala nám. A také o tom, že si moc ceníš toho, že Ti dává volnost a kupuje Ti dárky. A potom mluv o tom, co Tě trápí. Je to důležitý krok, který musíš udělat, abys věděla na čem jsi. Pokud by se ani do budoucna nesnažil o žádnou změnu, i když už bude vědět, že Ti to vadí a zraňuje Tě to, bude lepší se rozejít nebo svatbu odložit. Jste oba ještě mladí a pro život v manželství je důležité dokázat se odpoutat od původní rodiny. Na prvním místě v manželství musí být pro něj manželka a ne maminka. JInak vztah nebude fungovat. Pokud není schopný tento krok udělat, budete tím oba trpět. Přeji Ti, aby ses rozhodla správně a modlím se za vás. P.
3.6.2014 15:35 - Majka
Chtěla bych pomáhat v Africe, odjet tam třeba na rok, ale neumím anglicky, myslíte, že to nějak oficiálně jde? Bez té znalosti?
4.6.2014 11:58 - © redakce
Ahoj Majko, nevím, kolik je ti let a jestli už máš nějaké zkušenosti s dobrovolnictvím v zahraničí. Podle mě není nikdy pozdě se cizí jazyk naučit, alespoň základy angličtiny bys ovládat měla, pokud bys jela do země, kde je angličtina úředním jazykem. Jinou možností je vybrat si francouzsky mluvící krajinu v Africe a nebo začít něčím jednodušším a bližším – např. Bulharskem či Ukrajinou. Pomáhat totiž člověk nemusí jenom v Africe. Navíc - podmínky má každá organizace, přes kterou bys jako dobrovolnice vycestovala, jiné (např. u Saleziánů se dbá i na jazykovou přípravu a obecně u většiny křesťanských organizací je kladený důraz na to, abys nějakou jazykovou přípravou /formací/ prošla). Jde o to se zajímat, ptát ve svém okolí a u konkrétních organizací. Víc poradit nemůžeme. Hezký den! ;-) P.
2.6.2014 20:14 - Anča2001
Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat, co si myslíte o filmu Noe. Mně se osobně moc nelíbí.
3.6.2014 09:14 - © redakce
Ahoj Ančo, přiznávám, že jsem film Noe neviděla, ale z recenzí, které jsem měla možnost číst, žádné nadšení nevyznívalo. Naopak. Biblickým příběhem o Noemovi a arše je film inspirován jenom volně a navíc je to produkt Hollywoodu, takže je jasné, že si tvůrci neodpustili nákladné efekty a velkou okázalost, aby přitáhli diváky do kin. Shrnuto: tvůrci filmu nechtěli předávat hluboké poselství, ale spíš udělat z předlohy akční trhák a senzaci. Pěkný den! P.
2.6.2014 19:46 - lucy
Ahoj, moc prosím abyste se za mě pomodlili, ve středu píšu test z anatomie, na kterém mi závisí celé budoucí studium na medicíně. Děkuji za pomoc! :)
3.6.2014 07:10 - © redakce
Ahoj lucy, modlitbu slibuji a držím palce! Před testem si zkus trochu odpočinout, abys měla "čistou hlavu". P.
2.6.2014 19:16 - Anča-13let
Ahoj všichni. Líbí se mi jeden můj kamarád z náboženství, naši se znají, jeho sestra je moje důvěrná kamarádka, ale já nevím co dělat. Nemám FB a tak nevím jestli má holku(ráda bych s ním chodila, ale nemám základní informace) Pořád si země dělá legraci. Super je, že se dostal na stejný gympl(akorát na jiný obor). Prosím pomozte a poraďte, jak mu mám říct, že se mi líbí a že ho mám ráda.Děkuji
4.6.2014 09:13 - © redakce
Ahoj Ančo, pokud chceš kamarádovi říct, že se ti líbí, musíš sebrat odvahu a říct mu to osobně. Ale já bych s takovým vyznáním ještě počkala. Je normální, že jsi ve třinácti letech zamilovaná, že se ti někdo líbí. Ale kluci přece jenom dospívají později než my holky, a tak by se mohlo stát, že bys až pozdě poznala, že ses hnala do vztahu předčasně. Ublížilo by to nejen tobě, ale i jemu. To, že si z tebe kamarád dělá legraci, může být známkou toho, že se mu také líbíš, ale hlavně je to znak toho, že je ještě moc mladý na to, aby s někým chodil. Pokud mám dát nějakou radu, radím: nikam nespěchej. Buďte kamarádi, bavte se spolu, ale poznávejte nejdřív sami sebe. Na vztah (chození) máte ještě dost času. Možná zjistíš, až ho lépe poznáš, že už se ti tolik nelíbí, že má jiný pohled na svět než ty, prostě, že zamilovanost najednou vyprchala. I to se stává. A je lepší zjistit to dřív než se člověk zamotá do nějakého vztahu. Myslím na vás a přeji krásné dny z redakce! P.
2.6.2014 18:24 - majda
milá redakce, už jsem to posilala i holkam...chtela bych se zeptat jestli kniha hvezdy nam nepraly je z krestanskeho hlediska ok, nebo treba jestli neni neslusna apod... zaujala me protoze tedka je podle ni natoceny film, tak jsem si rikala ze bych si ji treba precetla, ale moc nevim co je to zac...diky moc :)
3.6.2014 11:53 - © redakce
Ahoj majdo, knížka Hvězdy nám nepřály obsahuje velmi silný příběh o boji dvou mladých lidí se zákeřnou nemocí (rakovinou) a na rozdíl od řady současných knížek pro mládež jde do hloubky, dojímá a nutí k zamyšlení. Na druhé straně musí člověk brát příběh s rezervou a ne jako přesný návod pro život, je dobré si udržovat odstup. V knize jsou i situace, které by měl křesťan na základě svého svědomí řešit jinak. Je ale těžké najít v dnešní době film nebo knížku, kde by bylo všechno ok. Důležitější je přemýšlet, všechno "konzultovat" se svým svědomím a nenechat sebou manipulovat. Nebrat vše doslovně. Klidně si knížku přečti a během čtení přemýšlej. Hlavní příběh určitě stojí za to. Krásný den z redakce! ;-) P.
2.6.2014 15:56 - ivča
Milá redakce. :D Ráda bych se na něco zeptala. Neustále mi křupou kosti. Ať už jsou to klouby u noh, pánve, na rukou, záda, ruce, prsty, nárty, dokonce i ramena. Každá kůstka v těle. Chrastím jako chrastítko. Když jsem cvičila, ležela na zádech a šlapala, ozývaly se velice nepříjemné zvuky. Slyšela je z obýváku do kuchyně i moje sestra a říkala, že je to nenormální. Nemohu dělat skoro nic, aniž by se mi to nestalo. Dokonce nemohu nosit ani podpatky. Poněvadž za každým krokem se ozývá to hlasité křupání. Také když sedím a pohnu nepatrně nohou. Je to velice nepříjemné. Jak pro mě, tak i okolí. Prosím, nevíte, čím by to mohlo být? Zda je to třeba opotřebovaná chrupavka? Děkuji za radu.
3.6.2014 10:54 - © redakce
Ahoj ivčo, pokud tě křupání obtěžuje a je nepříjemné i tvému okolí, je načase zajít na ortopedii, aby ti pan doktor nebo paní doktorka poradila - možná ti doporučí nějaké cviky či předepíše potravinové doplňky. Každopádně lékař bude vědět nejlíp, co přesně je příčinou. My v redakci tě na dálku ani nevidíme ani nemáme s podobným problémem žádná z nás zkušenosti, tak můžeme jenom poradit návštěvu u odborníka. Myslíme na tebe a přejeme krásné dny! ;-) P.
2.6.2014 14:12 - katka veselková
díky moc máte pravdu. katka
2.6.2014 10:22 - lela
Ahojky, chtěla bych se zeptat, jestli je nějaký rozdíl mezi duchovní obnovou a duchovním cvičením? A jestli jo, tak jaký? Mějte se pěkně :)

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  568

 

Nepřehlédněte

Okno, do duše oko

okno cerny potisk

Nový potisk triček v našem e-shopu. 

Více informací zde

 

více

Tričko Evelin nyní v krajkovým potiskem

Evelin krajka na tyrkysovém

Nabízíme nový romantixký potisk na tyrkysovém tričku Evelin

více

Tričko se zajímavým potiskem

Potisk otisk

Znáš 13. kapitolu listu Korinťanům? Můžeš si ji přečíst na našem novém potisku:)

více

Mikiny na našem INshopu!

MIkina Darina

Kvalitní lehké mikiny Darina v černé a červené barvě s potiskem nazvaným Vzhůru srdce si můžeš objednat v INshopu!

více