Vložit nový příspěvek

13.6.2014 22:52 - Ana
Milá redakce, mohla bych se Vás prosím zeptat, co si myslíte o tom, když jsou nějaké křty knih, CD, zvířat v ZOO a tak? Vždyť by se měli křtít věřící lidé - nejsou ty křty knih a tak proti cirkvi? - nebo jak to vyjádřit... :) a ještě co si myslíte o tom, když je třeba někde např. na nějaké akci desatero jak se treba chovat nebo desatero naší třídy a takhle. Nevadi to, kdyz se to pouzije v tomto smyslu? Mne osobne to pripada trosku divne. Moc dekuji a do redakce preji krasny den a za Vasi praci dekuji! :)
16.6.2014 11:36 - © P. Jan Balík
Milá Ano, křest knížky je takový termín, který označuje slavnostní prezentaci knížky. myslím si, že to není nic proti víře ani proti církvi. A s tím desaterem to také není nic špatného. V obojím případě používáme původní termíny v přenesené podobě. Protože jsme křesťané, tak je asi vhodné zbytečně tyto termíny nepoužívat právě proto, abychom dávali najevo, že znamenají ve skutečnosti něco mnohem, mnohem důležitějšího. Desatero? Proč nedělat pravidel více. :)) A se křtem? Já osobně, když nějakou knížku dávám na trh, nepoužívám slova křest, ale vždy hovořím o prezentaci.
12.6.2014 22:09 - Teresa
Ahoj IN ! S mojí nejlepší kamarádkou máme hrozně moc společného, mimo jiné i vkus na kluky. Jenže ona je hodně upovídaná a já naopak. Kdysi se mi dost dlouho líbil jeden kluk, ale kámošce jsem to neřekla. Po nějaké době se mi svěřila, že jí se ten samý kluk taky líbí a že si myslí, že se líbí i ona jemu. Nějak jsem to přešla, jenže teď se nám znovu líbí jeden a ten samý kluk. Já kámošce zase nic neřekla, ale kamarádka o něm básní od rána do noci a já jsem z toho pak dost smutná. Tentokrát mi ale nějak nejde jen tak to přejít. Nechci přijít o svou nejlepší kamarádku, ale říct jí to nemůžu. Ona řekla první nahlas, že se jí ten kluk líbí a na mě by se akorát naštvala. Prosím poraďte, co mám dělat ?
13.6.2014 11:44 - © redakce
Ahoj Tereso, děkuji za Tvoji upřímnost. Na tom, že jsi mlčenlivější a hned všechno o sobě neříkáš, není nic špatného. Nemáš přece povinnost se kamarádce svěřovat se vším a ona by to měla pochopit. Mám jeden návrh: Co takhle začít řešit problém až opravdu nastane? Nevadí, že se vám oběma líbí jeden a ten samý kluk. Důležitější je, jestli se mu líbíš ty nebo tvoje kamarádka (nebo ani jedna z vás). Pokud by se mu líbila Tvoje kamarádka, musela bys to uvnitř nějak překousnout a srovnat se s tím. Pokud nebude mít zájem ani o jednu z vás, také není co řešit. Zamilovanost časem sama vyprchá. No a jestli se mu budeš líbit Ty? Potom je teprve ten správný čas na upřímný rozhovor s kamarádkou. Zatím bych tomu nechala volný průběh, dál snila o tom klukovi a netrápila se tím, co zatím není. Myslím na vás, ať se všechno vyřeší. Měj se krásně! ;-) P.
11.6.2014 17:48 - Markét
Ahoj IN! Moc díky za rozhovor s umělkyní Kateřinou Šedou, projekty co dělá, jsou velmi inspirativní. Viděla jsem soubor jejích ,,kreativních cvičení´´ s její babičkou (vyšlo to v nějakém souboru), je to výborný nápad a myslím, že i její babičce to pomohlo neupadnout do úplně pasivity. Líbí se mi, jak se Kateřina Šedá snaží lidi podněcovat k aktivitě, vzájemnému sdílení a k nějaké tvůrčí činnosti. Myslím, že to dnešní společnost potřebuje. :-)
12.6.2014 08:49 - © redakce
Ahoj Markét, děkujeme za pochvalu a moc si jí vážíme! :-) Také si v redakci myslíme, že to, co Kateřina Šedá dělá, je zajímavé a inspirující. Přejeme, ať se i Tobě daří podněcovat své blízké k aktivitě a projevovat o ně zájem. P.
11.6.2014 14:34 - twiggy
Ahoj INáci, mám palčivou otázku. Zajímalo by mě, jestli v každém milostném vztahu musí být oba jedinci do sebe zamilovaní? Nebo stačí, že je zamilovaný jeden a ten druhý ho má "jen" rád, líbí se mu na tom partnerovi nějaké vlastnosti, usoudí rozumově, že ten druhý by byl dobrý otec/matka, a z rozumu si jej vezme? Nebo je zamilovanost nezbytná, aby měl vztah "koření"?Já vážně nevím. Je mi 20 a v poslední době cítím takovou zvláštní krizi právě ohledně tady toho. Momentálně jsem zamilovaná do jednoho kluka, strašně se mi líbí fyzicky, ale je bohužel hodně hloupej a nezralej. A já se bojím, že už se tak nikdy do nikoho nezamiluju jako do něj:(( Jako ne, že bych nenašla hodného člověka se kterým si budu rozumět, ale bojím se, že mě nebude přitahovat fyzicky, prostě do něho nebudu tak zamilovaná. Snad to chápete:)) Nechci tady působit nějak povrchně, jako že mi jde jen o vzhled, to ne. Jen tohohle se prostě bojím.
12.6.2014 11:23 - © redakce
Ahoj twiggy, po přečtení tvého dotazu nás v redakci napadl úryvek z knihy W. Trobische (Dva středy - však jeden kruh). Autor v ní popisuje situaci v Africe. Píše, že zatímco v Evropě jsou dva lidé na začátku vztahu jako rozpálený hrnec na plotně, který, když se nepřikládá do kamen, postupně vychládá, v Africe je tomu naopak. Lidé se často berou z rozumu nebo jsou k tomu přinuceni rodiči a začínají "na studené plotně". Ale tím, že začnou přikládat do kamen, se jejich vztah postupně "zahřeje" a oni prožijí krásné manželství. Zamilují se do sebe "zpětně". Samozřejmě to může platit i obráceně. Snad jsem srozumitelně napsala, co jsem tím chtěla říct. Zamilovanost je sice krásná, ale vybudovat vztah jenom na ní, to je málo. Znám páry (i evropské :-)), kdy spolu začali dva lidé chodit "z rozumu" a postupně se do sebe zamilovali, ale už trochu jinak. Dokázali totiž už od začátku ocenit nejenom vzhled, ale i vlastnosti a způsob jednání toho druhého. Vyhnuli se tak řadě zklamání. Láska má mnoho různých podob. Představ si, že bys s tím klukem, o kterém už teď víš, že je "hloupej a nezralej" začala chodit. Každá zamilovanost časem vyprchá (nejpozději za dva roky). A co potom? Pokud by to jediné, co tě k němu přitahovalo, bylo najednou pryč? Musela by ses buď s jeho povahovými vlastnostmi srovnat a přijmout je nebo byste se rozešli. Ráda opakuji jednu myšlenku: Láska je (především) rozhodnutí. Každý den se rozhodovat, že toho druhého budu milovat, i když je to někdy těžké. Důležité je učit se odpouštět a usmířit se. Takové přijetí toho druhého i s jeho nedostatky tě čeká v každém vztahu. Držím palce, ať si najdeš někoho, pro koho se budeš každodenně rozhodovat. A on pro tebe. ;-) P.
11.6.2014 11:58 - Katie
Ahoj In, kamaráti ma pozvali na svadbu ale nemôžem ísť, tak by som im chcela dať aspoň blahoželanie. Neviem však, čo by som im mala napísať? Kedysi som počula niečo také, že "... prajem Vám múdrosť Šalamúna a 12 synov Jakubových". Ale neviem aký to malo začiatok. Alebo čo sa k svadbe praje? Mám im potom, keď sa stretneme zablahoželať aj osobne? Ďakujem za odpoveď :)
12.6.2014 09:27 - © redakce
Ahoj Katie, všechno se odvíjí od toho, jak moc se s kamarády znáte. Pokud jste dobří přátelé, napsala bych jim přání osobní - taková jsou nejlepší. Samozřejmě, že inspiraci můžeš najít i na internetu, ale já osobně bych jim napsala to, co jim opravdu přeješ - napadá mně třeba: abyste dokázali žít tím, co jste si slíbili - aby ve vašem životě nechyběla láska, úcta a věrnost. Ráda také doplňuji svatební blahopřání nějakým úryvkem z Bible. Nejoblíbenější bývá velepíseň lásky od apoštola Pavla (1. list Korinťanům, 13. kapitola), ale můžeš použít i jiný citát o lásce (nemusí být ani z Bible). Přání, které jsi napsala, bohužel neznáme, takže nevíme, jak pokračuje. Ale jak už jsem řekla, nejvíc vždycky potěší to, co člověk píše upřímně a od srdce. Samozřejmě, že až je potkáš, můžeš jim popřát i osobně. Věřím, že je to potěší. Z redakce Ti přejeme krásné dny! P.
10.6.2014 18:25 - Miky
ahoj redakce,chtěla bych vám ještě jednou poděkovat za setkání čtenářek :) bylo vážně skvělé! a taky děkuju za oční linky- udělaly mi velkou radost! a ještě větší to,že jsem je na první pokus nanesla správně a nedopadla s očima jako horník! :D mějte se a Pán vám žehnej :)
11.6.2014 07:42 - © redakce
Ahoj Miky, moc Tě zdravím z redakce. Udělala jsi nám svým vzkazem velkou radost. Je skvělé, že se dokážeš podělit o to, co tě potěšilo. Jen tak dál. Přeji Ti, ať rozdáváš kolem sebe úsměvy, lásku a pokoj. Krásný den! P.
9.6.2014 20:48 - jája
Ahoj IN, měla bych dotaz, jak je to s odpuštěním. Když je třeba někdo zločinec nebo ateista, a v poslední chvíli se vyzpovídá? Jde pak do pekla, očistce nebo už rovnou do nebe? Vím, že je to asi Boží záležitost, ale mě prostě zajímá, jestli na to není nějaká "stupnice"? Takový člověk jako třeba Hitler, Stalin, Goebelss a jim podobní? Myslíte, že kdyby se v posledních minutách dali na víru a vyzpovídali se, vyhnuli by se peklu....? A co třeba člověk, který sice není zločinec, sice byl celý život ateista, ale žil relativně slušně... Vím, že je to asi těžká otázka, přesto budu ráda když mi to trochu objasníte:))Děkuji
11.6.2014 07:07 - © P. Jan Balík
Milá Jájo, platí jistě to, že Bůh touží spasit každého. Zároveň to neznamená, že v nebi vedle sebe budou sedět svatí mučedníci a jejich mučitelé jakoby nic. Pro Boží odpuštění je podstatná lítost a pokud je to možné, i zpověď. Lítost nad životem v poslední chvíli života je sice možná, Bohu díky, ale není zdaleka tak snadná. Jen Bůh sám vidí do srdce, a proto dokáže zachytit třeba i v posledních chvílích prosbu: Bože odpusť. Pokud kdokoliv vzbudí lítost třeba i v poslední okamžik života, Bůh mu odpustí. Pokud je to možné, lítost u katolíka musí být spojena s úmyslem se vyzpovídat. Ptáš se ale i na druhou otázku. Ateista žil slušně. Jak to s ním po smrti bude? Církev vždy uznávala, že spasený může být ten, kdo žije podle svého svědomí. Pokud pochopí, že je důležité dát se pokřtít, pak to musí udělat a dál žít jako křesťan. Pokud za celý život k tomuto bodu nedospěl, ale žil ve shodě se svým svědomím, může být spasen. Ale zde pozor! Je vůbec možné, aby někdo celý život podle svědomí žil? Je vůbec možné, aby člověk bez víry v Boha měl svědomí správné? Asi ne. Vždyť uchránit se těžkého hříchu nejde bez milosti Boží. Proto musíme doufat, že u toho, kdo žil celkem slušně, ale nepoznal víru, nějak Bůh vstoupil do jeho života a ke spáse ho dovede. Třeba lítostí k Bohu, kterého nezná. Závěr? Žijme s Bohem a druhým k Bohu pomáhejme. To je jistá cesta - dálnice - ke spáse. Vše ostatní je pochybné, nebezpečné a snadno lze zabloudit (jako na takové vysokohorské pěšince).
7.6.2014 15:00 - MarryAnn
Ahoj In, měla bych dotaz ohledně menstruace. Četla jsem, že se dá oddálit lékem, kterým je Norethisteron. Ale je na lékařský předpis, chtěla bych se zeptat, jak se k tomuto staví církev a zda ho mouhou užívat dívky trpící trombofílií. A ano možná si budete klást otázku, proč chci menstruaci oddálit. Ale mám důležité zkoušky(příprava a zkoušky budou trvat celkem 10 dnů), kde budem muset plavat a mé první použití tampónu před rokem dopadlo tak, že jsem zkolabovala třásla se a bylo mi tak hrozně. Od té doby nemám odvahu ho zkusit znovu zavést, vždy se mi vybaví ta situace. No a ty zkoušky jsou pro mne dost důležité a taky zaplacené. M mívám obvykle 24 dnů a teď je to už 30 dnů a pořád nic. Mělo mi to krásně vyjít, prosila jsme Boha ( i když si možná mnozí řeknou, že je blbost za tohle prosit) já prosila ať to vyjde, cyklus se mi tak upravil, že to vycházelo, ale teď s tím zpožděním, je to vše jinač :( Vím, že Bůh vysliší naše modlitby, ale nemusí také hned. No zítra je poslední den, jestli to ani zítra nedostanu. Tak pak musím jedině doufat, že se mi to posune o 45 dnů. Co mám v téhle situaci dělat?? Věřit nepřestávám do posledního dne! :) :) Ty tabletky nevím, jak by mi mohly ublížit, anitkoncepci třeba brát nemohu kvůli té strážlivosti, ale to mi nevadí, protože to cíkrkev stejně zakazuje a já takto žít stejně nechci! To já si počkám do svatby :) :) Mějte se krásně jste úžasný časopis :)
9.6.2014 12:42 - © redakce
Ahoj MarryAnn, děkujeme za důvěru a pokusíme se najít řešení Tvého problému. Myslíme si, že pro správné pochopení církevních nařízení je vždycky důležité vidět "za roh" problému, zkoumat úmysl. V tomto případě není problém si nechat léky předepsat. Jiná otázka je, co takový lék provede s Tvým tělem (předpokládám, že procházíš obdobím dospívání, kdy se cyklus teprve ustaluje a velké hormonální zásahy by mohly tvůj organismus narušit). Je dobré, že je lék na lékařský předpis, takže budeš muset zajít za lékařem a poradit se s ním. Zběžně jsme si pročetly příbalovou informaci Norethisteronu a pokud máš trombofilii, rozhodně bychom jej neužívaly. Možná existuje i jiná alternativa, musíš se ale zeptat lékaře. On Ti nejlépe poradí jak menstruaci oddálit a upozorní Tě i na možná rizika. Jinou možností, nad kterou bych uvažovala já, je dát tamponům druhou šanci. Existují tampony s plastovým aplikátorem (Tampax Compak), které seženeš ve většině drogerií. O způsobech jejich používání a druzích si můžeš něco přečíst například tady: http://www.mydivky.cz/vyrobky-always-tampax-discreet/tampony-tampax/ Jejich používání vůbec není tak stresující u jako klasických tamponů právě kvůli snadnému zavádění. Já jsem se to naučila během jednoho dne (po předchozích neúspěších s klasickými tampony). Důležité je snažit se co nejvíc uvolnit a zhluboka dýchat. Vždyť nejde o život, jenom o zavedení tamponu. Ať se rozhodneš pro kteroukoli možnost, držíme palce u zkoušek a myslíme v modlitbě. P.
6.6.2014 07:18 - L
Dobrý den, mám takový dost osobní dotaz. Vždy když si oholím imtimní místa tak mě to strašně svědí. Dávám si na to krém NIVEU i pří holení, protože se holím žiletkou. Pak se namažu také niveou a další tři dny znova. Tak bych se chtěla zeptat jestli dělám něco špatně a nebo jestli je nějaký olej nebo speciální krém. A jestli jo tak kolik stojí a kde se dá kopupit děkuji.
9.6.2014 12:10 - © redakce
Ahoj L, myslím, že by pro Tebe bylo řešením vyměnit Niveu za pěnu nebo gel na holení, pořídit si novou žiletku a nějaký krém na citlivou pokožku (po holení). Také záleží, jak moc si chceš intimní místa holit. I v létě bohatě stačí, když oholíš chloupky jen po stranách, aby v plavkách a ve spodním prádle nebylo nic poznat. Není nutné jít úplně dohola. Před holením je potřeba chloupky změkčit - být pár minut v teplé vodě (sprcha či vana), lépe se pak s nimi bude pracovat. Potom nanes gel či pěnu na holení a žiletkou odstraň chloupky u vnitřní strany stehen a pod břichem. Opláchni vlažnou vodou a nanes krém na citlivou pokožku. Informace o cenách těchto přípravků zjistíš v každé drogerii, kde Ti i poradí (my nechceme propagovat jednu značku a nemáme takový přehled jako prodavačky). Věřím, že se všechno zlepší. Přeji Ti hezké skoroletní dny! P.
5.6.2014 15:29 - PAVLÍNKA
Dobrý den naše milá radakce :). Mám na vás jednu otázku,která mě už dlouhou dobu vrtá v hlavě ....Líbí se mi jeden kluk,a to už 5 let.Nikdy jsem sním neměla možnost se bavit,poznat,jednalo se tedy o takovou ,,platonickou lásku,,.Mým velkým snem bylo onoho chlapce aspon trošku poznat. Bylo mi velkým překvapením,když se mi toto přání o letošní zimě vyplnilo.Jeden můj kamarád mi s ním domluvil tanec,takže jsme se seznámila.Na tento plesový večer vzpomínám velmi ráda,jelikož jsme si opravdu hodně povídali,myslím že i rozuměli,pořád se na mě smál.. a já měla z toho dobrý pocit.K tomu všemu mi kamarád řekl,že se mu prý i líbím,poté jsem si připadala jak v sedmém nebi.. :).Zkončil ples a já pořád čekala,že se ozve na fb,uběhli dva dny a nic.Neváhala jsem a napsala mu jako první,psali jsem si tak tři dny,když napadla mě otázka,kdo ví jestli se mu fakt líbím...Poprosila jsem kamaráda,at se ho zeptá -napsal toto :,,hele to není holka pro mě a já nejsem kluk pro ni,mám zájem v jiný holce,,Kamarád mu poradil ,at to napíše i mě,stalo se.Zpráva byla dosti výstižná a docela mě to- na můj vkus drsně napsal-že mě nechce.V tu chvíli mě to mrzelo a protože jsem nechtěla vypadat v jeho očích jako dívka která ponem ,,blázní,, napsal jsem mu ,že ho od začátku beru jako kamaráda,a že mám zájem o jinýho..Vím,že to není nejlepší ,ale... Chci se zepat,víte kamarádi mi říkej,to chce čas,být tebou bych si ješte dávala naději,když se mu líbíš,ale já vůbec nevím...Tolik se mi líbí,rozumím si s ním,je věřící,holka nikdy neměl,úplně můj tip,je mu dvacet...a nedokáži pochopit,že mě takto odsoudil,když mě ani tolik nezná ....Stále se za něj modlím,za jeho budoucí manželku,at se stane jak si přeje Bůh...,ale nejsem si jistá,jestli na něj nemám spíše zapomenout.....?Děkuji mockrát za vaši odpověd, jsem vám vděčná-děkuji !!!
9.6.2014 11:47 - © redakce
Ahoj Pavlínko, moje odpověď Tě asi nepotěší, ale na Tvém místě bych se snažila na toho kluka zapomenout. Pokud Ti přímo napsal, že nemá zájem a napsal to i svému kamarádovi, nedělala bych si marné naděje. Navíc se kluci, když cítí, že o ně holka moc usiluje, často stáhnout. A naopak – když se budeš snažit dívat i jinam a přemýšlet jinak, možná sama poznáš, že jsou na světě daleko lepší kluci než tento, který Tě odmítl. Modlit se za něj samozřejmě můžeš i dál, ale nezapomínej ani na modlitbu za své budoucí povolání, za svého budoucího partnera. Krásný den! P

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  >>  568

 

Nepřehlédněte

Okno, do duše oko

okno cerny potisk

Nový potisk triček v našem e-shopu. 

Více informací zde

 

více

Tričko Evelin nyní v krajkovým potiskem

Evelin krajka na tyrkysovém

Nabízíme nový romantixký potisk na tyrkysovém tričku Evelin

více

Tričko se zajímavým potiskem

Potisk otisk

Znáš 13. kapitolu listu Korinťanům? Můžeš si ji přečíst na našem novém potisku:)

více

Mikiny na našem INshopu!

MIkina Darina

Kvalitní lehké mikiny Darina v černé a červené barvě s potiskem nazvaným Vzhůru srdce si můžeš objednat v INshopu!

více