Vložit nový příspěvek

29.4.2014 00:27 - Mája
Ahoj In, nevím, zda to sem mohu psát, ale snad ano. Chtěla bych moc porposit za modlitbu. Jsem v 1.roč. (Tv-Bi) na VŠ a ve středu mám 3 pokus na zkoušku a tuíž poslední. Když jsem měla nahnutou anatomii a potřebovala napsat test na 100 %, tak mi kněz řekl na zpovědi, že za pokání mám nechat zkoušku na Bohu, že mu jí mám odevzdat. No a hned 2 testy byly na 100 %. Kdykoliv mohu Boha poprosit a prostě jsem takový jeho dlužník, věřím v to, že existují zázraky a že má pro nás pro každeho připravenou cestu. On ví, jaký test dostanu ve středu (já dofám, že tu dobrou variantu) ale přesto prosím o nějakou tu prosbičku, strašně bych si přála,aby to vyšlo! Snad Bůh vyslyší mou modlitbu. :) Mějte se, jste úžasný časopis ;-)
29.4.2014 07:48 - © redakce
Ahoj Májo, neboj se, vzpomeneme na Tebe. A i kdybys zkoušku neudělala, není to konec světa. Máš přece možnost si ji přepsat do dalšího ročníku. Tak nebuď zbytečně svázaná obavami, i když je to těžké. Držíme palce a věříme, že všechny holky, které si to přečtou, také! Klidně nám pak napiš, jak jsi dopadla. P.
28.4.2014 19:16 - nick=myslím,že mluvím za všech
Ahoj IN! Chtěla bych vám moc poděkovat za skvělou práci, kterou pro nás holky děláte. Ať vám při ní Bůh žehná. :) DÍKY MOC.
29.4.2014 07:46 - © redakce
Děkujeme, moc si toho vážíme! :-) Taková zpráva je pohlazení po duši :-) Krásný den. P.
28.4.2014 19:14 - anonymík
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jak přesvědčit svého nevěřícího kamaráda, kterému zemřela jeho jedenáctiletá kamarádka při autonehodě, že za to nemůže Bůh? Chtěl se nechat pokřtít, ale kvůli tomu, že se to stalo začal mít Boha v nelásce a obviňovat ho. Mockrát děkuji.
30.4.2014 08:44 - © P. Jan Balík
Takovéto události pochopitelně vyvolávají otázky. Ptejme se tedy jinak: co je největší zlo? Smrt? Ne. Největší zlo je těžký hřích, protože ten odvádí od Boha. Smrt je sice jistě bolestná, ale po smrti existuje věčný život. Lze se domnívat, že kamarádka bude nyní u Boha. Její smrt je sice pro nás bolestná, ale ona žije přece dál a doufáme, že žije s Bohem. Tak jí to přejme a těšme se, že se, až i náš život skončí, s ní sejdeme. Boží jednání je mnohdy tajemstvím. Čti Písmo a uvidíš, že je to tajemství lidských osudů, které ale ve skutečnosti Bůh vždy dokáže usměrňovat a v konkrétních životech projevovat svou lásku k člověku. Bůh má totiž každého člověka nesmírně rád, i když se to ale tomu dotyčnému člověku a jeho okolí vůbec jako láska nemusí jevit (např. Josef Egyptský).
28.4.2014 18:48 - anonym 156474564
Ahoj In! jak moc je špatné křičet na někoho, když mě rozčílí a já už to prostě nemůžu vydržet? Nebo když mám špatnou náladu a ještě po mě někdo pořád něco potřebuje? Je to hřích? Děkuji moc.
30.4.2014 13:11 - © redakce
Ahoj anonyme, pocit hněvu zažívá čas od času každá z nás - a v období dospívání se navíc nálady střídají jako aprílové počasí. Najednou je tady "bouřka". Co s tím? Když to na tebe přijde, zkus si položit následující otázky: 1) Kvůli čemu se zlobím? Vyhodnoť to, co u tebe způsobuje hněv, zahořklost nebo naštvanost. 2) Budu to řešit nebo ne? Zamysli se, jestli se musíš pokusit svůj hněv vyjádřit (vhodným způsobem) a usilovat o řešení a smíření. A poslední otázka: 3) Mohu využít "první pomoc"? To znamená: Věnovat pozornost něčemu jinému, pustit si hudbu, dělat něco, co tě baví, s někým si promluvit (třeba zavolat kamarádce), zasmát se tomu, poplakat si, promluvit si sama se sebou nebo vzít obyčejnou tužku a napsat své pocity na papír. Hněv patří k životu, ale stejně tak existují (výše uvedené) způsoby, jak jej ventilovat a přitom nikomu neublížit. Když nebudeš hněvem nikoho záměrně zraňovat ("Tak, teď mě naštval/a, tak jí/mu pěkně od plic řeknu, co si o ní/něm myslím! ...a začneš křičet), ale nejdřív hněv vyventiluješ jinak a potom si s druhým člověkem promluvíš upřímně, ale v klidu o tom, co tě rozzlobilo, hřích to není. Aby byl hřích hříchem, musíš chtít druhému vědomě ublížit. Snad jsem to napsala srozumitelně. Přeji krásný den z redakce! P.
28.4.2014 18:45 - anonymoušek
Ahoj In! Chtěla bych se zeptat, jestli je hřích si stáhnout film na internetu a dívat se na něj. Třeba na narozeninové párty. Je to krádež? Když ten film někde veřejně neprodávám nebo nepouštím a nechci za to peníze? Nemám přece takové možnosti a sumy peněz, abych si mohla dovolit si kupovat DVD s filmem, na který se podívám třeba jen jednou a který ani není běžně k dostání, ale dá se koupit jedině draze a přes internet. Mockrát děkuji.
2.5.2014 10:55 - © redakce
Ahoj, omlouváme se za pozdní odpověď, dotazů se nahromadila spousta a ne na všechny byl čas odpovědět okamžitě. Ale nezapomněly jsme na Tebe. Otázka stahování filmů z internetu patří k těm komplikovanějším. Je jasné, že pokud neexistuje možnost, že by sis mohla DVD s filmem koupit, tak máš jenom dvě možnosti: stáhnout si ho a nebo si nechat zajít chuť. Člověk nemusí všechno vidět, slyšet. Musíme se učit i skromnosti - tomu, že mít všechno, nač si vzpomeneme, není někdy možné. Na druhou stranu má daleko větší problém (a hřích) ten, kdo na internet filmy (nebo hudbu) nelegálně umísťuje, protože tím poškozuje výrobce a vlastně ho tím okrádá o zisk. Je ale dobré mít citlivé svědomí a rozlišovat, jestli je opravdu nutné film z netu stáhnout nebo se příště na párty obejdete bez něho. Pomoci zorientovat se v této problematice by ti mohl i jeden z našich článků: http://www.in.cz/clanky/zajimavosti/nestahujes-nevypalujes-nezijes-whu.htm Hezký den z redakce! P.
28.4.2014 18:28 - anonymka
Ahoj In! Potřebovala bych odpovědět na otázku, na kterou hledám už delší dobu odpověď. Dostane se do nebe jeden člověk. A pak zjistí, že někdo koho měl rád, třeba někdo příbuzný je v pekle. I přesto, že on došel do věčného štěstí, jak může být opravdově šťastný, když ten, koho má rád se navždy bude trápit v pekle? Moc Vám děkuji za odpověď.
30.4.2014 08:42 - © P. Jan Balík
Milá tazatelko, štěstí v nebi vyplývá z blízkosti Boha. Protože v nebi budeme blízko Bohu, poznáme více jeho záměry, pochopíme více lidské osudy. Můžeme si to představit tak, že uvidíme, co vše pro spásu dotyčného Bůh dělal, proč se onen zavržený Bohu vzdálil a jak Bůh i přesto ho má rád, i když je v pekle. Prostě v nebi získáme Boží pohled na věc, a ten je mnohdy velice jiný, než ten náš lidský.
28.4.2014 18:24 - 001
Ahoj IN! Trápí mě taková věc...Říká se, že Bůh člověka povolá k věčnému životu, když je na to nejlépe připraven. Jak to, že Bůh dopustil, aby se Hitler vůbec dostal k moci. Proč např. nezemřel už jako malé dítě? Šel by do nebe a nezabil by tolik milionů nevinných lidí...Takhle se troufám si říci dostal do pekla a způsobil nelidskou smrt tolika nevinných...děkuji
30.4.2014 08:40 - © P. Jan Balík
Milá tazatelko, ano, je mnoho otázek. Proč Bůh dopustil, aby Herodes nechal zabít malé děti v Betlémě? Proč Bůh dopustil, že Ježíš byl ukřižován? Proč Bůh dopustil, že jsou mučedníci pro víru? Proč Bůh dopouští války... Vztah "Bůh a svoboda člověka" je tajemství každé lidské bytosti. Bůh je láska a vše řídí s moudrostí. Zároveň respektuje i svobodu člověka, kterou může lidská bytost zneužít a sloužit zlu. A že Bůh toto zlo dopustí? Zřejmě dokáže i zlo přemoci svou láskou. Ale to je opravdu tajemství, které můžeme snad jen malinko poodhalit, když rozjímáme o ukřižování Božího Syna. K naší víře patří i pokora před velikostí Boha, který vše moudře řídí, ale náš rozum na to moc nestačí.
28.4.2014 18:19 - děkuji :)
Ahoj IN! Chtěla bych se zeptat....Ježíš řekl: "Co svážeš na zemi, bude rozvázáno na nebi. Co rozvážeš na zemi Bude rozvázáno na nebi." A přesto bylo třeba v historii špatné dvojpapežství, prodávání odpustků a tím odpuštění hříchu, apod. Jak je tedy možné, že se nebe "nepřizpůsobilo" a neuznalo to jako dovolené, když to řekl sám Ježíš.....?
30.4.2014 08:42 - © P. Jan Balík
Milá tazatelko, Bůh si opravdu církev, papeže a biskupy hlídá a vede je. Ale zároveň jim ponechává i jejich svobodu. Můžeme říci zcela jasně, že ani lidé zkažení a zlu propadlí biskupové nezničili v historii církev. A v době, kdy se i na papežský stolec dostali lidé nehodní, Bůh si vše "ošéfoval", protože neudělali žádné rozhodnutí ohledně nauky církve (víry a morálky), které by víru církve měnilo, ničilo atd. U Tvé otázky je ale ještě jedna. Ta se týká různých historických oštěpů, které se hází na církev: např. odpustky. Je vždy nutné dobře studovat celou otázku. Odpustky jako takové vždy existovaly a existují i dnes. Nikdy neodpouštěly hříchy. Problém nastal až tehdy, když byly spojeny např. s financováním stavby katedrál apod.
28.4.2014 18:11 - květinka XXL
Ahoj In! Chtěla bych se zeptat na takovou intimnější záležitost, zda to je nebo není hřích....Můj malý bráška se pokakal a já ho umývala. A samozřejmě jsem mu musela umýt prdýlek i "camprdlík". A jak jem ho tak umývala, tak jsem si všimla, že má "camprdlík" nějaký ztuhlý a začala ho podrobněji zkoumat. Za chvíli jsem si řekla: co to děláš? a nechala toho. Je to hřích? Moc děkuji za odpověď!
29.4.2014 08:02 - © redakce
Ahoj květinko, aby byl hřích hříchem, musíš předem vědět, že to, co děláš, je hřích, a přesto to dělat. Takže v tomto případě o hřích nešlo. Měj se hezky! P.
27.4.2014 15:12 - M.
ahoj,mám otázku. Nedávno jsem se totiž trochu víc napila na jedné akci a pak jsem se líbala s jedním klukem. Ani jeden z nás nemá partnera,byl to prostě jenom takový úlet...je to hřích? díky za odpověď.
28.4.2014 20:55 - © P. Jan Balík
Milá M., odpovím Ti velice prakticky: považoval bych to za lehký hřích a vyzpovídal se z toho. Ale v praktické rovině bych to také považoval za varování: tudy příště ne! Zvlášť u pití alkoholu je to varování, abys byla příště opatrná a pila pouze tak, aby ses nedostala ani do "náladičky". Pozor: ďábel většinou uvrtává do hříchu pomalu, ale vytrvale po krůčkách.

Strana: 1  <<  7 8 9 10 11 12 13 14 15  >>  568

 

Nepřehlédněte

Okno, do duše oko

okno cerny potisk

Nový potisk triček v našem e-shopu. 

Více informací zde

 

více

Tričko Evelin nyní v krajkovým potiskem

Evelin krajka na tyrkysovém

Nabízíme nový romantixký potisk na tyrkysovém tričku Evelin

více

Tričko se zajímavým potiskem

Potisk otisk

Znáš 13. kapitolu listu Korinťanům? Můžeš si ji přečíst na našem novém potisku:)

více

Mikiny na našem INshopu!

MIkina Darina

Kvalitní lehké mikiny Darina v černé a červené barvě s potiskem nazvaným Vzhůru srdce si můžeš objednat v INshopu!

více