Přidejte se k ZUMBA-PÁRTY

Zumba vznikla náhodou v roce 1999 v Kolumbiji, když si instruktor fitness Alberto Peréz alias Beto zapomněl hudbu na svoji lekci tradičního aerobiku. Vyzkoušel tedy odučit hodinu při latinsko-americké hudbě, kterou měl zrovna v autě, přidal základní kroky svých oblíbených tanců a první lekce zumby byla na světě!

tanec

Seznamte se: zumba

Zumba kombinuje zábavné s efektivním. Využívá prvky salsy, reggaetonu, merengue (národní hudba a rychlý tanec Dominikánské republiky) a cumbie (kolumbijský hudební styl a lidový tanec), hip-hopu, samby, chachy, v pokročilejších hodinách se zapojují i prvky břišních tanců či tanga. Cílem zumby je ukázat lidem, že u cvičení se zasmějete, vyblbnete a zároveň se pořádně zapotíte. Zumba je založena na principu přerušovaného kardio tréninku, kde se střídá svižná část s pomalou a v této kombinaci dochází ke spalování tuků a efektivnímu formování celého těla. Zumba jako cvičební styl ovlivňuje i aerobik a fitness.

Pro koho se zumba hodí?

Pro každého. Existuje zumba pro děti, teenagery, dospělé i seniory. Ve světě uvidíte lidi všech věkových i váhových kategorií, všech barev pleti... U zumby se může odvázat opravdu každý. U nás se zatím setkáte zřejmě jen se zumbou pro dospělé.

Hodina zumby

Na lekci zumby není potřeba mít žádné taneční nebo fitness zkušenosti. Každá sestava kombinuje intervaly pomalých a rychlých rytmů s prvky silovými. Není třeba se bát, že by někdo během lekcí nestíhal. Na hodinách se vždy začíná jednoduchými sestavami, které se postupně doplňují o nové prvky, takže žádné složité krokové variace. Vlnění boků, mávání rukou, poskoky... vše je povoleno. Hlavní je, aby se „zumbaři” cítili uvolněně a nenechali se spoutat zbytečnou trémou.

Kam za zumbou

Zumba se nyní cvičí v 75 zemích po celém světě a Česká republika také není výjimkou. Nyní je v ČR oficiálně vyškolených již více než 20 instruktorů a zumbu učí např. v Praze, Brně, Jihlavě, Kralupech nad Vltavou, Opavě, Černošicích a jinde. Instruktážní DVD si zatím můžete objednat jen u mezinárodní asociace Zumby.

FAKTA O ZUMBĚ:

Oficiální slogan „Ditch the routine, join the party!” znamená doslova „Zbav se stereotypu a přidej se k párty!”
Název vznikl z kolumbijštiny, slovo ZUMBA znamená pohybovat se rychle a s radostí.
Zumba pohyb motivuje tělo k zapojení všech svalových skupin a maximálnímu rozsahu pohybu, což vede k účinnému spalování tuků, mimo to posiluje oběhový systém.
Při hodině se necvičí na hudbu s počítáním jako při běžném aerobiku, kroky se odvíjejí od hudebních motivů, a tak je každá skladba jedinečná .
Stejně jako u aerobiku se zde setkáte s pojmy jako véčko, mambo, chacha, march, grapevine apod., ovšem vše kombinováno s tanečními prvky.
Zumbu může cvičit zkušený tanečník i úplný taneční analfabet, protože záleží na každém, jak moc si kroky přizpůsobí a vylepší svým vlastním stylem.
Info pro nadšence: www.zumba.com, www.zumba.cz.

Čím se liší zumba od aerobiku

  1. HUDBOU – Písně nemají pravidelné frázování, při cvičení se nepočítá, ale jen poslouchá. Střídají se rychlejší a pomalejší skladby.
  2. CHOREOGRAFIEMI ­– Na každou písničku se může tančit jiná sestava. Nebuduje se jedna velká choreografie.
  3. POHYBY – Zumba má blízko k tanečnímu aerobiku, je však mnohem více uvolněná.
  4. OBLEČENÍM – Na zumbu seženete speciální volné kalhoty i tílka, ty ovšem rozhodně nejsou podmínkou úspěchu.

Anet (časopis IN!dívčí svět - listopad 2009)

 

Nepřehlédněte

Okno, do duše oko

okno cerny potisk

Nový potisk triček v našem e-shopu. 

Více informací zde

 

více

Tričko Evelin nyní v krajkovým potiskem

Evelin krajka na tyrkysovém

Nabízíme nový romantixký potisk na tyrkysovém tričku Evelin

více

Tričko se zajímavým potiskem

Potisk otisk

Znáš 13. kapitolu listu Korinťanům? Můžeš si ji přečíst na našem novém potisku:)

více